Michał08.11.2015
Zmień iPada w MacBooka Air za pomocą BrydgeAir

Przez ostatnie dwa tygodnie dzięki uprzejmości zgsklep.pl miałem przyjemność testować BrydgeAir, czyli aluminiową podświetlaną klawiaturę bluetooth przeznaczoną dla iPad Air lub iPad Air 2.

Na początek kilka słów o tym co znajdziemy wewnątrz pudełka. Wewnątrz pudełka oprócz samej klawiatury dostępny jest także kabel służący do ładowania, a także wymienne wkładki.

klaw4

Klawiatura BrydgeAir, która wykonana jest całkowicie z aluminium zaprojektowana została tak, by zamienić iPad‚a w miniaturowego MacBook’a.

klaw7

BrydgeAir jest jedną z droższych klawiatur do iPad‚a, ale jest warta swej ceny. Obudowa z wysokiej jakości aluminium, zawias o kącie 180 stopni, wbudowany podwójny speaker stereo i podświetlone klawisze to rzeczy, których nie znajdziemy w tańszych odsłonach klawiatur do iPad.

BrydgeAir zaprojektował klawiaturę tak, aby była ona zgodną z iPad Air i iPad Air 2. Jak to możliwe? Za pomocą specjalnych silikonowych wkładek.

klaw2

Jak wiecie iPad Air 2 jest cieńszy od iPada Air, zatem aby używać klawiatury z cieńszym iPad’em Air 2 wystarczy po prostu ostrożnie usunąć z istniejące wkładki silikonowe uchwytu w którym mocujemy iUrządzenie i wymienianie je na grubsze. Wymiana podkładek odbywa się dość prosto, więc nie powinniście mieć z tym żadnych problemów.

klaw1

Klawiatura BrydgeAir wykonana jest z jednego kawałka aluminium i dostępna jest w trzech kolorach – srebrnym, złotym, albo gwiezdnej szarości tak aby pasowała do koloru iPad‚a.

klaw3

Umieszczenie iPada w silikonowych wkładkach odbywa się prosto i bez najmniejszych problemów.  Jednym zdecydowanym ruchem można szybko umocować klawiaturę, jak i równie szybką ją wyciągnąć w razie potrzeby.

klaw3

Pomimo wykonania z aluminium klawiatura jest dość ciężka, co stanowi jej wielką zaletę, ze względu na stabilność iPad‚a podczas użytkowania.

Od spodu klawiatury znajdują się cztery gumowe stopki mające na celu zapewnić statyczność na płaskich powierzchniach.

klaw7

Z tyłu klawiatury pomiędzy zawiasami znajdują się dwa otwarcia wbudowanego głośnika. Z przodu umieszczone zostały przyciski włączające Bluetooth i wyłączające głośniki.

klaw8

Klawisze BrydgeAir są podobne do klawiszy na MacBook, należy jednak zauważyć, że odstępy nie są całkiem takie same. BrydgeAir jest mniejszy niż klawiatura MacBook więc klawisze są umiejscowione nieco bliższej siebie. Nie ma to jednak wpływy na szybkość pisania i łatwo można się dostosować.

klaw9
Jedna z największych zalet BrydgeAir jest podświetlenie klawiszy Panel LED znajdujący się pod klawiaturą, sprawia, że światło pada w górę klawiszy, czyniąc ją najlepszą klawiaturą do iPad do użytku po ciemku.

Klawiatura tak jak klawiatura w MacBook pozwala na sterowanie jasnością podświetlenia klawiszy. Odbywa się to za pomocą specjalnego przycisku na klawiaturze. Są trzy opcje ustawienia blasku klawiszu, w zależności od oświetlenia.

klaw1

Kolejną wyjątkową cechą klawiatury BrydgeAir jest są wbudowywane głośniki, które mogą być używane zamiast iPad Speaker. Speaker BrydgeAir są głośniejsze niż wbudowywane głośniki iPad. Głośnik jak pisałem wcześniej umieszczony jest z tyłu z klawiatury więc dźwięk jest kierowany z dala od użytkownika.

Z włączonym głosikiem i podświetleniem klawiszy, bateria BrydgeAir powinna wystarczyć na około dwa tygodnie regularnego wykorzystania. Bez głośnika i podświetlania, czas ten będzie o wiele dłuższy. Serwis internetowy BrydgeAir wskazuje, że bateria wytrzymuje nawet przez trzy miesiące!

Podsumowanie

Jeśli szukacie klawiatury, która pozwoli Wam pisać niemal tak jak szybko można pisać na MacBook Air albo MacBook Pro, BrydgeAir jest dobrą opcją. Jakość wykonania, ogólny wygląd klawiatury i podświetlanie klawiszy to tylko kilka zalet tej klawiatury. Uwierzcie mi, że BrydgeAir jest klawiaturą, która wyglądem i funkcjonalnością sprawia, że naprawdę jest warta swej ceny.

Jeśli szukacie klawiatury wszechstronnej, łatwej w użytkowaniu, i nadającej iPad wygląd MacBook’a Air to ta klawiatura jest idealna. Testowany przeze mnie produkt możecie zakupić klikając w ten link.

Powiem Wam szczerze, że gdybym posiadał iPada Air lub Air 2 to na pewno zdecydowałbym się na zakup tej klawiatury. Pisanie na iPadzie z BrydgeAir to naprawdę czysta przyjemność i nie ma znaczenia czy robimy to w dzień czy w nocy.

Jeszcze raz bardzo dziękuję zgsklep.pl za udostępnienie sprzętu do testów.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz