Michał30.09.2014
Znaleziono kolejny błąd w iOS 8

Pamiętacie jak kilka dni temu pisałem o tym, że iOS 8 ma poważną lukę, za pomocą której można w bardzo prosty sposób obejść kod blokady? Okazuje się, że to nie koniec błędów.

Jak podaje macrumors.com parę dni temu odnaleziono kolejny błąd, ale tym razem w najnowszej wersji iOS 8.0.2.

iOS9blad

Problem jest tego typu, że w momencie wyzerowania wszystkich danych z poziomu naszego iPhone, czy iPad (Ustawienia – Ogólne – Wyzeruj – Wszystkie ustawienia) (patrz wyżej) wykasowane zostaną nie tylko wszystkie rzeczy znajdujące się w iUrządzeniu, a także dokumenty pakietu iWork znajdujące się aktualnie w iCloud Drive.

Because iOS 8 was so sluggish on my iPad 3 I reset all settings (No data or media will be deleted) and sped it up BUT deleted my iWork data! Then promptly synced and deleted it in iCloud.I have public beta of Yosemite so can’t roll back via time machine. I have no pre iOS 8 backups in iTunes or iCloud to revert to (well iCloud device backups don’t contain cloud documents and I should have iOS 7 backups in iTunes but can’t find any. iCloud has no trash like dropbox. They seem gone forever.

Czy problem został rozwiązany w iOS 8.1 beta 1? Niestety tego nie wiem i jak narazie nie mam zamiaru tego sprawdzać, ponieważ mam za dużo dokumentów w iCloud Drive.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz