Krzysiek Borek16.10.2017
Znamy ceny Samsunga Gear Sport i słuchawek Gear IconX 2018

Samsung wreszcie puścił parę z ust i dowiedzieliśmy się kiedy i w jakiej cenie będzie można kupić ich najnowsze urządzenie naręczne i bezprzewodowe słuchawki.

Przedsprzedaż obydwu produktów rusza dziś, a zwyczajna sprzedaż rozpocznie się 27 października.

Gear Sport

Tym razem Samsung postawił na wytrzymałość i minimalizm. W Gear Sport zastosowano wyświetlacz AMOLED o przekątnej, wynoszącej 1,2 – cala. Można powiedzieć, że to aktualizacja Gear S2, nie zmienia to faktu, że Sport ma wiele nowych funkcji. Spokojnie może zbierać dane o różnych aktywnościach fizycznych (np. pływaniu), mierzyć tętno, odtwarzać muzykę ze Spotify bez połączenia z siecią i wiele innych. Producent nie zapomniał również o wodoodpornej konstrukcji.

W sprzedaży będą dwa kolory, czarny i niebieski, ale użytkownicy będą mogli dobrać odpowiednie dla siebie paski (wiele kolorów). W Stanach Zjednoczonych cena Gear Sport wyniesie 299,99$ i od dziś można go tam zamówić w przedsprzedaży. Zamówienie może złożyć przez stronę Samsung lub sieć sklepów Best Buy.

Gear IconX 2018

Nowy model słuchawek nie ma problemów z uruchomieniem asystenta głosowego Bixby. Poza tym mamy do dyspozycji 4 GB pamięci wewnętrznej i pojemniejszą baterię (82 mAh), co powinno przełożyćsię na dłuższy czas pracy słuchawek. Gear IconX 2018 są kompatybilne z większością urządzeń mobilnych działających na Androidzie 4.4 lub nowszym.

Na szczęście lub nie ich cena jest niższa w porównaniu do inteligentnego zegarka i wynosi 199,99$. Zamówienia przedsprzedażowe można składać u Samsunga, a 27 października będzie można nabyć je w sieci sklepów Best Buy, Amazonie, US Cellular i Sprint.

Najbardziej z tej dwójki interesuje mnie Gear Sport, ponieważ przypomina mi Gear S2, którego testowałem razem z iPhone`em w ramach testów aplikacji mobilnej. Z chęcią wypróbowałbym nowy zegarek, ponieważ uważam, że Tizen OS jest lepszy od Android Wear. Jednak boli mnie brak Android Pay w zegarku Samsunga.

Źródło: sammobile.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek