Michał14.09.2016
Zobacz jak odblokować iUrządzenie z iOS 10, bez przyciskania Home

Jedną ze zmian w iOS 10 jest usunięcie opcji „Przesuń, aby odblokować”, która pozwalała odblokować iUrządzenia za pomocą prostego gestu.

W iOS 10, aby odblokować urządzenie należy przycisnąć przycisk „Początek”. Dziś opiszemy Wam jak to ominąć.

Jeśli nie chcecie przyciskać za każdym razem przycisku Home w celu odblokowania iUrządzenia wystarczy udać się do Ustawienia – Ogólne – Dostępność – Przycisk „Początek” i tam zaznaczyć opcję „Połóż palec, aby otworzyć”.

touchid

Gdy to zrobicie Wasze iUrządzenie będzie się odblokowywać automatycznie, gdy tylko położycie zeskanowany palec na TouchID. Oczywiście najpierw należy podnieś telefon i wybudzić. Najnowsze iPhone’y wybudzają się automatycznie dzięki opcji „Podnieś, aby odblokować”, a w przypadku starszych iUrządzeń wystarczy najpierw przycisnąć powiedzmy przycisk sleep.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Gość

  No niestety u mnie mimo zaznaczenia opcji – funkcja nie działa.

  • A zeskanowałeś palec ?

   • Gość

    Oczywiście mam aktywną opcja TouchID

    • Snik3rs

     Jaki iPhone? I czy wybudziłeś wcześniej ekran?

 • Marcin

  Pan Redaktor zapomniał dodać że ta opcja działa tylko z koprocesorem M9 a więc z 6S, 6S+ SE i nowymi „7”. W pozostałych zadziała tylko przy włączonym ekranie.

  • Gość

   Dokładnie tak jak kolega mówi!
   iPhone 6:
   Opcja włączona, aktywuję wyświetlacz przyciskiem wybudzenia, przykładam paluch bez naciskania home button – telefon się odblokowuje
   Opcja wyłączona, aktywuje wyświetlacz przyciskiem wybudzenia, przykładam paluch bez naciskania home button – telefon się nie odblokowuje.

   • Michal

    Ja w iOS 9 klikałem zawsze na przycisk sleep w celu zapalenia ekranu i wtedy kładłem palec na TouchID. W iOS 10 gdy opcja jest wyłączona trzeba przycisnąc Home. Gdy jest włączona wystarczy położyć palec na touchid.

  • Michal

   Ale to chyba logiczne, że trzeba najpierw wybudzić telefon, aby go odblokowac prawda?

   • Wojtek M.

    Witam.
    Niby tak, ale dla mnie nie koniecznie.
    Po pierwsze używam telefonów chińskich, gdzie ten przycisk – czytnik lini papilarnych działa bez wybudzenia ekranu i naprawdę jest to lepsze, moim zdaniem, rozwiązanie. Nie muszę podnosić telefonu ani nic, tylko przykładam palec do przycisku. Działa ok, np. w UMi Super. A chętnie tego używam, gdy np telefon leży na stole, dotykam tylko palcem i już np. widzę godzinę.
    Druga sprawa to to, że ja np. nie używam odcisku palca jako blokady, a nie żadnej innej na iphone. I co teraz? Muszę przycisnąć Home Batton, bo inaczej nie włączę telefonu.
    Uważam, że nie jest to najlepsze rozwiazanie, tzn to obecne.

    • Marcin

     Właśnie, ja miałem tak w telefonie Honor 7 i to jest dużo wygodniejsze niż w iP. Chińczycy potrafią to zrobić tak, żeby nie pożerało dodatkowo baterii.

     • Wojtek M.

      Dziękuję. Ktoś mnie rozumie ;)
      Bo dyskutujemy z kumplami i nikt mnie nie rozumie. W Umi Super też tego nie używam, bo generalnie nie blokuję, nie zabezpieczam w ten sposób telefonów. Ale jeślibym tak robił, to właśnie taki sposób jest praktyczniejszy o wiele. Uważam, że w obecnym iOS 10 zostało to bardzo, ale to bardzo zagmatwane.

  • Powyższa instrukcja w iPhonie 6 Plus ,z koprocesorem ruchu M8 nie wymienionym powyżej , idealnie się spisała, dziękuję za pomoc.

 • Rozbawiony

  Warto przypomnieć że „podnieś aby wybudzić ” działa w oparciu o akcelerometr dlatego też bateria będzie zjadana dużo szybciej aniżeli normalnie. Dlatego nie polecam.zdecydowanie się nie opłaca

 • To JA

  Generalnie to uśmiercenie iPhone’a 5. Przegieli tym razem. Komu przeszkadzał ten od początku kojarzony tylko właśnie z iPhone’m przycisk przesunięcia po ekranie? Teraz nie dość że nie działa za każdym razem (iP 5) to na dodatek miała być bateria mniej prądożerna, a wp…a ją jak mrówkojad termity… To jest jakaś porażka ten nowy soft. Jak wrócić do poprzedniego lepiej natychmiast napiszcie !!!

 • ZLR

  Dzięki za to info. jedyna rzecz, która mnie irytowała, że trzeba było jeszcze wciskać home by odblokować :)

 • Po jailbreak fajnie dziala Virtual hone:) Nie trzeba w ogole klikac na home takze przy wychodzeniu z aplikacji.

 • Apple user

  Najgorsze, ze teraz urządzenia gdzie Home nie działa, jak w moim starym iPadzie, są do wyrzucenia bo nie ma innej możliwości na odblokowanie. Kolejnym etapem bedą słabe klawisze home. I biznes się kręci. Apple schodzi na psy i tyle.