Krzysiek Borek04.03.2017
Zobacz jak działają nowe funkcje w MIUI 8 (7.3.2)

Ostatnio informowaliśmy was o dostępności MIUI 8 (7.3.2) Global Beta wprowadzającej dwie nowe funkcje do systemu operacyjnego urządzeń mobilnych Xiaomi.

Wczoraj udało mi się zaktualizować swojego Mi 5s do tej wersji i chciałbym pokazać, jak działają nowe funkcje.

Na pierwszy ogień idzie aplikacja mobilna pozwalająca użytkownikowi nagrywać to, co dzieje się na ekranie jego urządzenia. Interfejs jest minimalistyczny i prosty w obsłudze, a w Ustawieniach są tylko najważniejsze kwestie związane z nagraniami. Możemy zmienić rozdzielczość, jakość nagrywanego materiału, ilość klatek/s, orientację i źródło dźwięku. Dodatkowo można ustawić obecność przycisków znajdujących się pod wyświetlaczem, a także dotknięcia i wyłączenie nagrywania przyciskiem zasilania/blokady.

To nie wszystko, zanim rozpoczniemy nagrywanie pojawi się przycisk ekranowy do rozpoczęcia/zatrzymania nagrywania. W momencie rozpoczęcia nagrywania robi się niewidoczny i w każdej chwili możemy zatrzymać nagrywanie materiału wideo.

Nagrania są płynne, choć na razie sprawdzałem je wyłącznie w interfejsie systemu operacyjnego, a nie podczas grania. Jednak wydaje mi się, że nawet podczas grania Mi 5s nie będzie miał problemów z nagrywaniem.

Drugą funkcją jest zmiana nazwy albumów w systemowej galerii. To kolejna prosta czynność, ponieważ wystarczy przytrzymać dłużej palec na jednym z albumów, a wtedy pojawi się menu kontekstowe. Właśnie w nim znajdziemy funkcję zmiany nazwy. Działa ona tylko na dodatkowych albumach, wiem co mówię, ponieważ próbowałem zmienić nazwę domyślnych i opcja w ogóle się nie pojawiła. Po zmianie nazwy stukamy na Ok i po sprawie, możemy cieszyć się nową i krótszą nazwą folderu z naszymi zdjęciami.

Aktualizacja do MIUI 8 (7.3.2) Global Beta zajmuje prawie 1 GB, ale instalacja nie trwa długo. Cała operacja trwała u mnie niecałe 15 minut, wliczając pobranie oprogramowania bezpośrednio na Mi 5s.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Alex

  Skąd masz global beta na mi5s? Przecież nie ma wersji na mi5s. Mógłbyś mi podać? Sam mam mi5s ale nie ma tej wersji.

  • krzysiekb92

   Oprogramowanie Xiaomi.eu bazuje na Chińskim (testowym) i ma też funkcje z 8 (7.3.2). Musisz mieć odblokowany bootloader, żeby mieć to oprogramowanie.

   • Alex

    Mam odblokowany bootloader ale nie wiem jak to zainstalować.

    • krzysiekb92

     Masz TWRP? Pobierasz Xiaomi.eu najnowsze dla Mi 5s, wchodzisz w TWRP i robisz wipe, potem aktualizacja i to wszystko.