Krzysiek Borek18.08.2016
Zobacz jak usunąć plik z aktualizacją iOS

Apple często aktualizuje oprogramowanie układowe swoich urządzeń mobilnych. Gdy tylko jest dostępne, pobiera się na nasze urządzenie automatycznie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je ręcznie usunąć.

Po pobraniu aktualizacji będziemy męczeni powiadomieniami przekonującymi nas do aktualizacji oprogramowania.

IOS8

Niestety, nie można ich wyłączyć, więc jedyne, co nam pozostaje to ręczne usunięcie aktualizacji, co jest również równoważne z zaoszczędzeniem miejsca na inne dane.

Usunięcie aktualizacji

  1. Przechodzimy do Ustawienia → Ogólne → Dysk i Użycie iCloud.
  2. Następnie wybieramy Dysk → Zarządzaj dyskiem.
  3. W tym momencie pojawi się lista dostępnych aplikacji, a pomiędzy nimi powinien być plik z aktualizacją. Stukamy na niego raz, aby udać się do szczegółowych informacji.
  4. Potem stukamy na Usuń aktualizację i zatwierdzamy nasz wybór.
  5. Po wykonaniu tej operacji nie będziemy już nękani powiadomieniami o aktualizacji systemu operacyjnego.

Pamiętajcie, że to tymczasowa operacja, wraz z ponownym połączeniem z siecią bezprzewodową możecie spodziewać się ponownego pobrania aktualizacji. Obecnie najnowszą wersją iOS jest 9.3.4, ale wiem, że wielu użytkowników korzysta z 9.3.3 z powodu Jailbreaka. Wtedy najlepiej pobrać Mikoto,włączyć blokadę aktualizacji OTA i przywrócenia ustawień fabrycznych. Po ich włączeniu nie będziecie musieli się przejmować automatycznym pobieraniem nowej wersji oprogramowania układowego.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek