Krzysiek Borek29.03.2017
Zobacz jak w iOS 10.3 sprawdzić listę niekompatybilnych 32-bitowych aplikacji

Wygląda na to, że kolejna wersja iOS może całkowicie zakazać użytkownikowi korzystania z aplikacji wykorzystujących 32-bitowe instrukcje. To dobry moment, aby sprawdzić, które z nich niedługo staną się dla was bezużyteczne.

Apple wraz z aktualizacją do iOS 10.3 sprawiło, że w systemie operacyjnym dla ich urządzeń mobilnych pojawiła się lista ukazująca 32-bitowe aplikacje na naszym sprzęcie. Wystarczy kolejno przejść do Ustawienia → Ogólne → To urządzenie → Aplikacje. Po przejściu do ostatniej zakładki ujrzymy wszystkie aplikacje, które wraz z upływającym czasem przestaną działać na iOS.

Pamiętajcie, że to lista aplikacji, które nie są aktualizowane przez autorów, a później mogą przestać działać.

Apple jest odpowiedzialne za zabezpieczenia i szybkość działania iOS. Minęły 3 lata od wprowadzenia pierwszych 64-bitowych aplikacji, a ponadto Apple wymaga od autorów aktualizacji wprowadzających 64-bitowe instrukcje. Z drugiej strony warto zauważyć, że Apple nie jest odpowiedzialne za bezproblemowe działanie większości aplikacji z App Store.

Obecnie iTunes nie wyświetla informacji o tym, czy aplikacja jest 32 lub 64-bitowa, więc jedynie iOS 10.3 jest w stanie to wyświetlić. Narzędzie do identyfikacji aplikacji (przynajmniej w systemie operacyjnym) to świetne rozwiązanie, ale powinno się ono znaleźć w App Store, zanim wsparcie dla aplikacji przestanie obowiązywać.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • wiejas

  No niestety. Ja zakładki zgodność programów nie mam w 10.3

 • Michał Sokołowski

  Nie aplikacje a Programy i nie ma zakładek tylko po prostu lista.

  • quba

   Nie pie… programy na telefon to aplikacje. Pytanie z milionerów ;P byś uwalił.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_mobilna

   • Michał Sokołowski

    Wyluzuj Kubuś. Po prostu tak jest tam to przez Appla w nowym systemie nazwane, jakby ktoś szukał. Kij mnie obchodzi czy zgodnie z definicją.