Michał06.02.2017
10 gestów w iOS, których możecie nie znać

Myślicie, że znacie wszystkie funkcje i gesty dostępne w Waszym iPhone? W tym wpisie pokażę Wam, że tak nie jest.

Poniżej mam dla Was 10 gestów, których nie znacie lub po prostu o ich istnieniu zapomnieliście.

01. Zobacz ostatnio zamknięte karty

Aby zobaczyć ostatnio zamknięte karty trzeba przejść do otwartych zakładek i przytrzymać ikonę +.

02. Szybki dostęp do paska narzędzi w Safari

Jeśli podczas przeglądania strony zniknął Wam pasek narzędzi, to możecie go w szybki sposób przywrócić. Jak? Wystarczy tapnąć ekran na dole strony.

03. Uporządkowanie zakładek

Jeśli macie otwartych wiele zakładek i chciecie je uporządkować, to wystarczy przytrzymać interesującą zakładkę i przenieść ją w nowe miejsce.

04. Szybki powrót do albumu w aplikacji Zdjęcia

Ten sposób zapewne znają wszyscy z Was. Jeśli chcecie szybko wrócić do albumu zdjęć, wystarczy przesunąć palcem w dół ekranu i oglądane zdjęcie wróci do galerii.

05. Zaznaczanie wielu zdjęć

Czasami jest taka sytuacja, że chcecie wysłać komuś kilka zdjęć, lub usunąć kilka zdjęć na raz. W iOS 10 możecie to zrobić w bardzo szybki sposób. Wystarczy kliknąć na „wybierz” zaznaczyć kilka zdjęć poprzez przesunięcie palcem z góry na dół.

06. Szybkie przejście do góry ekranu

Może nie wszyscy z Was wiedzą, ale w aplikacji Zdjęcia jak i w Safari istnieje możliwość szybkiego przejścia do góry albumu, strony. Wystarczy tapnąć na pasku stanu i gotowe.

07. Powiększanie wideo

Kolejnym gestem o którym warto wspomnieć jest przybliżanie wideo. iOS 10 pozwala na szybkie przybliżenie nie tylko zdjęć, a także oglądanych plików wideo.

08. Szybkie wprowadzanie znaków

Jeśli chcecie wpisać jakiś dowolny znak w iMessage, czy w innym miejscu możecie to zrobić jednym gestem. Wystarczy położyć palec na polu ”123” i przytrzymując przycisk przenusąć palec na dowolny znak.

09. Reboot w App Store

Kolejnym gestem jest reboot w App Store, czyli przeładowanie całego sklepu. Aby to zrobić wystarczy kliknąć kilka razy na jednej z ikon dostępnej w dolnym menu sklepu.

10. Szybkie powiększenie w aplikacji Mapy

Jeśli chcecie szybko i prosto powiększyć mapy w domyślnej aplikacji Mapy, wystarczy po włączeniu apki dotknąć ekran dwoma palcami.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz