iphone13 8

10 najczęstszych błędów popełnianych podczas korzystania z iPhone

Jesteś użytkownikiem iPhone? Jeśli tak to mamy dla Ciebie listę 10 najczęstszych błędów popełnianych podczas korzystania z tego urządzenia.

Oto lista dziesięć błędów jakie popełniamy podczas korzystania z iPhone.

10 najczęstszych błędów popełnianych podczas korzystania z iPhone ciekawostki najczęstsze bledy, iPhone, błędy podczas korzystania z iphone  Jesteś użytkownikiem iPhone? Jeśli tak to mamy dla Ciebie listę 10 najczęstszych błędów popełnianych podczas korzystania z tego urządzenia. iPhone6

Nie monitorujemy wolnego miejsca

Istnieje szansa, że pewnego dnia pamięć iPhone’a będzie całkowicie pełna i przestanie się on uruchamiać. Jest to bardzo popularny problem iPhone’ów z małą ilością pamięci. Wypełnia go dowolny cache, Instagrama itp. A zalecane minimum wolnej pamięci to jeden gigabajt, więc jeśli masz urządzenie z  32 lub 16 gigabajtów pamięci głównej, okresowo sprawdzaj, ile zostało Ci wolnego miejsca.

Nie tworzymy kopii zapasowych

Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby wszystkie Twoje ważne zdjęcia, dokumenty, pliki, kontakty zostały utracone za jednym kliknięciem palca. W takiej sytuacji znajdują się właściciele smartfonów, którzy nie robią kopii zapasowych. iPhone nie jest całkowicie niezawodnym urządzeniem, więc radzimy zrobić kopię zapasową już teraz.

Nie korzystamy ze szkieł i ochronnych futerałów

Aby zachować wygląd smartfona na długo, uniknąć kosztownych napraw, a potem drożej go sprzedać, radzimy stosować szkła i pokrowce ochronne. PS. Świetne szkła i etui znajdziecie w tym miejscu.

Polegamy w 100% na szkle ochronnym

Jeśli zdecydujesz się na założenie szkła, czy pokrowca, to pamiętaj, że nawet jeśli iPhone znajduje się w najbardziej niezawodnym etui, nie powinieneś polegać na jego całkowitej ochronie i rzucać go na asfalt czy chodnik, ponieważ oprócz zarysowań i pęknięć, wewnętrzne części smartfona mogą się złamać.

Nie zwracamy uwagi na pracę w wysokich temperaturach

Prawidłowo iPhone powinien pracować w temperaturach od 0 do 35 stopni Celsjusza. Szczególnie ryzykowne jest używanie iPhone’a w środowisku powyżej 35 stopni. Często więc zapominamy, że zostawianie urządzenia na słońcu lub zamykanie w gorącym samochodzie przy wysokich temperaturach zwiększa zużycie baterii.

Ładujemy iPhone’a nieoryginalnymi ładowarkami

Powtarzamy to od dawna. Nie należy kupować ładowarki za kilka dolarów lub od nieznanych marek, ponieważ jest to niebezpieczne nie tylko dla iPhone’a, ale także dla domu, biura lub mieszkania. Widzieliśmy już wiele przypadków, że iPhone potrafił się zapalić  podczas korzystania z takich właśnie chińskich podróbek.

Nie czyścimy kratek, głośników i portu ładowania

Najczęstszym problemem w konserwacji jest cichy dźwięk głośnika lub szczelne ładowanie, a to z powodu kurzu z kieszeni. Grill głośnika można wyczyścić suchą szczoteczką do zębów, a port ładowania zwykłą wykałaczką.

Kupujemy iPhone z dużą ilością pamięci

Jeśli kupujesz iPhone’a w celu kręcenia wideo lub zdjęć i bierzesz iPhone z wiekszą pamięcią, to spieszęCcię zdenerwować, ponieważ przechowywanie wszystkich zdjęć tylko na iPhone nie jest najlepszym pomysłem. W przypadku utraty lub awarii urządzenia zwykle tracimy wszystkie dane, dlatego lepiej uwzględnić synchronizację zdjęć do chmury.

Niepotrzebnie zamykamy wszystkie aplikacje

Jednym z najpopularniejszych mitów jest zamykanie i usuwanie wszystkich aplikacji z pamięci urządzenia, bo to “przyspieszy działanie urządzenie”. Ten mit pojawił się w urządzeniach z androidem, ale na iPhonie tylko pogorszy sytuację. Przecież przy ciągłym zamykaniu aplikacji, telefon musi uruchamiać je na nowo, co przyspieszy rozładowywanie się urządzenia.

Niepotrzebnie rozładowujemy baterię do zera

Od lat mówi się, że powinniśmy rozładowywać od czasu do czasu urządzenie do zera. To błąd. Aby wydłużyć kondycję baterii, zaleca się nie rozładowywać urządzenia poniżej 15-20 procent. Ponadto nie ma nic złego w częstym ładowaniu baterii.

To tyle. Mamy nadzieję, że nie popełniacie żadnych z wyżej opisanych błędów.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top