iphone14pro 1

10 sposobów na przyspieszenie codziennych zadań na iPhone

Dzisiejsze smartfony to coś więcej niż tylko sposób na utrzymywanie kontaktu z bliskimi; to prawdziwe multikomputery, które obsługują szeroki zakres zadań, zarówno biznesowych, jak i osobistych.

Aby przyspieszyć pracę, Apple co roku dodaje do iPhone’a jeszcze szybsze procesory, a także wbudowuje w system iOS fajne funkcje. Dzięki nim można załatwić sprawy znacznie szybciej i wygodniej.

Oto 10 sposobów na przyspieszenie codziennych działań na iPhone

10 sposobów na przyspieszenie codziennych zadań na iPhone poradniki, ciekawostki triki na iphone, jak przyspieszyć działania na iphone, jak pryzspieczyc codzienne czynności na iphone, iPhone Dzisiejsze smartfony to coś więcej niż tylko sposób na utrzymywanie kontaktu z bliskimi; to prawdziwe multikomputery, które obsługują szeroki zakres zadań, zarówno biznesowych, jak i osobistych. iPhone14pro 3 1

 • Podczas pisania, zamiast klikać na “123” i później wybierać cyfrę stukać i przytrzymać palec na klawiszu “123” i trzymając go wciśniętego przesuń palec na daną  cyfrę. Znak pojawi się w tekście, a klawiatura automatycznie powróci do trybu wpisywania liter.
 • Aby poprawić literówkę, należy użyć gładzika wbudowanego w klawiaturę. Przytrzymaj palec na klawiszu Spacja, a następnie przesuwaj kursor po wirtualnym gładziku. Jest to szybsze niż trafienie palcem w odpowiednie miejsce.
 • Możesz szybko dostać się na górę dowolnej listy lub strony internetowej, dotykając zegar w lewym górnym rogu.
 • Jeśli wpiszesz w kalkulatorze błędną liczbę, nie musisz się resetować i zaczynać od nowa – wystarczy, że przesuniesz palcem po liczbie od lewej do prawej, a ostatnia wpisana liczba zostanie wymazana.
 • Aby szybko dostosować głośność, naciśnij klawisz głośności, a następnie dotknij wirtualnej skali i pociągnij ją w górę lub w dół – jest to szybsze niż wielokrotne szturchanie klawisza.
 • Jeśli przytrzymasz przycisk wstecz w Ustawieniach i innych miejscach systemu, możemy jednym ruchem przesunąć się o kilka kroków – wystarczy przesunąć palec do wybranej pozycji menu, nie puszczając go.
 • Z poziomu Centrum sterowania można szybko ustawić timer. W tym celu przytrzymaj jego ikonę, a następnie przesuń palcem po timerze, aby wybrać żądany czas. Następnie naciśnij “Start”.
 • Ustaw czynność, którą często wykonujesz, na podwójne stuknięcie w tył iPhone’a. Aby to zrobić, otwórz “Ustawienia” – “Dostępność” – “Dotyk” – “Stuknięcie w tył” i wybierz żądaną akcję. Więcej na temat funkcji – tutaj.
 • Użyj długiego naciśnięcia na ikonę aplikacji, aby przejść bezpośrednio do wybranej sekcji. Na przykład, przytrzymanie “Ustawienia” przeniesie Cię bezpośrednio do Wi-Fi lub “Baterii”.
 • Użyj Siri. Asystent głosowy Apple nie jest zbyt inteligentny, ale świetnie nadaje się do ustawiania przypomnień lub alarmów.

A czy Wy znacie inne sposoby na przyspieszenie zwykłych procesów w iPhone’ie? Opowiedz nam o nich w komentarzach, dodamy je do tekstu.

Przy okazji zachęcamy Was do odwiedzenia powyższych tekstów.  Kolejne poradniki niebawem.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top