szkola

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń

Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach.

Aby uczynić swoje urządzenie jeszcze bardziej użytecznym lub nauczyć znajomych ciekawych sztuczek, mamy dla Was 14 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy student i uczneń.

1. Konfigurowanie niestandardowych wibracji dla różnych kontaktów

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 1

Jeśli nie masz ochoty cały czas wyciągać telefonu z kieszeni, aby dowiedzieć się, kto dzwoni, możesz dostosować ustawienia wibracji dla swoich znajomych, rodziny lub ważnych kontaktów. Umożliwi to szybką identyfikację dzwoniącego, nawet w trybie cichym, bezpośrednio podczas wykładu lub seminarium.

Wszystko odbywa się niezwykle szybko i łatwo:

 • Otwórz kartę żądanego abonenta w aplikacji Kontakty lub Telefon.
 • Kliknij Edytuj w prawym górnym rogu.
 • Przejdź do sekcji Dzwonek – Wibracje i ustaw reakcję wibracji, która będzie inna niż pozostałe.

Jeśli standardowe opcje nie wystarczą, możesz stworzyć własną wibrację w sekcji o tej samej nazwie. Pamiętaj, aby zapisać zmiany, zamykając wizytówkę.

Teraz możesz rozpoznawać ważne połączenia dzięki unikalnym wibracjom.

2. Twórz ważne kontakty, które zawsze mogą się dodzwonić

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 2

Tryb Nie przeszkadzać na iPhonie doskonale wycisza niechciane wiadomości i powiadomienia. Dzięki temu możesz skoncentrować się na procesie nauki, w pracy lub po prostu się przespać.

Jednak w tym trybie bardzo łatwo przeoczyć ważny telefon od znajomych lub krewnych. Aby temu zapobiec, nadaj najważniejszym kontaktom pierwszeństwo, aby mogli przebić się przez tryb Nie przeszkadzać. Aby to zrobić wykonaj następujące czynności:

 • Otwórz kartę żądanego abonenta w aplikacji Kontakty lub Telefon .
 • Kliknij Edytuj w prawym górnym rogu.
 • Przejdź do sekcji Dzwonek i włącz opcję w nagłych wypadkach.

Takie kontakty będą mogły do ​​Ciebie dzwonić, nawet gdy włączony jest tryb cichy lub funkcja Nie przeszkadzać.

3. Włączanie minimalnej jasności ekranu iPhone’a

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 3

Ten trik przydaje, gdy chcemy korzystać z iPhone’a w całkowitej ciemności. Czyli np. nie będziesz przeszkadzał, gdy włączysz wyświetlacz w ciemnej sali kinowej, czy po prostu sprawdzić aby nie było widać, że korzystasz z telefonu.

 • Przejdź do Ustawienia – Dostępność – Ekran i wielkość tekstu.
 • Aktywuj przełącznik Obniż punktu bieli.
 • Obniżamy minimalną jasność ekranu w Centrum sterowania, a następnie zmniejszamy ją za pomocą suwaka w parametrach.
 • W sekcji Ustawienia – Dostępność – Skróty dostępności aktywuj element Obniż punktu bieli.

Następnie trzykrotne kliknięcie bocznego przycisku na iPhonie z Face ID lub przycisku Początek na iPhonie z Touch ID spowoduje włączenie minimalnej jasności ekranu. Możesz otworzyć ściągawkę na egzaminie.

4. Skanowanie dokumentu do Notatek

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 4

Każdy nowoczesny iPhone z aparatem umożliwia wykonanie zdjęcia dokumentu. Jeśli jednak chcesz wykonać zeskanowaną kopię arkusza papieru do dalszego drukowania, powinieneś skorzystać z małej sztuczki.

 • Uruchom aplikację Notatki i utwórz nowy wpis.
 • Naciśnij ikonę dodawania zdjęcia i wybierz pozycję Skanuj dokumenty.
 • Zrób zdjęcie dokumentu i zastosuj odpowiedni filtr.

W efekcie otrzymujemy zeskanowany egzemplarz, który w przyszłości bez problemu można wydrukować na drukarce.

5. Pisanie jedną ręką

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 5

Dzisiejsze iPhone’y dla wielu osób mogą być zbyt, aby obsługiwać je jedną ręką. Kolejną sztuczką jest włączenie wygodnej klawiatury ekranowej do pisania jedną ręką.

 • Zacznij pisać tekst w dowolnej aplikacji na iPhonie.
 • Przytrzymaj wskaźnik zmiany języka.
 • Wybierz mniejszą wersję klawiatury dla prawej lub lewej ręki.

Teraz możesz czatować w komunikatorach lub pisać e-mail jedną ręką.

6. Szybkie udostępnianie zdjęć przez iCloud

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 6

Gdy musisz udostępnić zdjęcie lub zeskanowaną kopię dokumentu kolegom z klasy, z pomocą przychodzi usługa w chmurze firmy Apple. Możesz w ciągu kilku sekund przesłać zdjęcie. Jak?

 • Włącz opcję Albumy udostępnione w Ustawienia – Zdjęcia.
 • Wybierz żądane zdjęcia w galerii iPhone’a.
 • Kliknij Udostępnij i wybierz Dodaj do albumu udostępnianego.

Zdjęcia zostaną przesłane do iCloud i możesz szybko udostępnić link do albumu w dowolny wygodny sposób.

7. Wyłącz muzykę lub wideo według timera

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 7

Jeśli zdecydujesz się obejrzeć lub posłuchać czegoś przed snem, możesz tak ustawić minutnik, aby wyłączyć odtwarzanie muzyki lub wideo po określonym czasie, aby iPhone nie działał przez całą noc.

Aby ustawić minutnik, wykonaj następujące czynności:

 • Uruchom standardową aplikację Zegar , przejdź do sekcji Wyłącz odtwarzanie i ustaw żądany czas reakcji.
 • W sekcji Po zakończeniu wybierz opcję Zatrzymaj .
 • Naciśnij Start, aby uruchomić stoper.

Następnie możesz zacząć odtwarzać muzykę w dowolnym odtwarzaczu lub dołączyć listę odtwarzania filmów na YouTube. Po określonym czasie smartfon sam zatrzyma odtwarzanie i wyłączy wyświetlacz.

8. Przypomnienia w określonej lokalizacji

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 8

Każdy student przynajmniej raz zapomniał zrobić coś ważnego, przychodząc do budynku akademickiego lub laboratorium. Możesz utworzyć specjalne przypomnienie, które zostanie uruchomione po przybyciu po dotarciu na miejsce.

 • Uruchom standardową aplikację Przypomnienia.
 • Dodaj przypomnienie z żądanym tekstem lub komentarzem.
 • Stuknij we wskaźnik lokalizacji i wskaż lokalizację aktywacji przypomnienia.

Przypomnienie zadziała, gdy znajdziesz się w pobliżu określonej lokalizacji. Ta sztuczka może się również przydać w przypadku ważnych przypomnień w domu.

9. Miganie diody przy alertach

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 10

Są chwile, kiedy musisz wyłączyć nie tylko sygnały dźwiękowe, ale także wibracje w smartfonie. Tryb migającej diody iPhone’a pomoże Ci nie przegapić ważnej wiadomości.

 • Przejdź do Ustawienia – Dostępność – Dźwięk/wizualne.
 • Znajdź przełącznik Miganie diody przy alertach i włącz go.
 • Możesz dodatkowo włączyć lampę błyskową tylko w trybie cichym.

Następnie iPhone powiadomi Cię o połączeniu lub wiadomości krótkimi błyskami.

10. Kopiowanie ostatniego wyniku w Kalkulatorze

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 12

Jedną z najbardziej przydatnych studenckich aplikacji na iPhone’a jest Kalkulator . Mała sztuczka pozwala szybko uzyskać najnowszy wynik obliczeń i skopiować go do schowka.

 • Naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji Kalkulator na ekranie głównym lub w centrum sterowania.
 • Wybierz Kopiuj ostatni wynik .

Dane można przesłać znajomym lub wykorzystać w innych aplikacjach do dalszych obliczeń.

11. Udostępnianie swojej lokalizacji

11 funkcji iPhone’a, które pokocha każdy uczeń poradniki, ciekawostki uzywanie iphone w szkole, uzywanie iphone na uczelni, uczen, sztuczki iphone, szkola, student, przydatne sztuczki iphone, przydatne funkcje iphone dla ucznia, przydatne funkcje iphone, jak sciagac z pomoca iphone, iphone w szkole, iphone jakos sciagawka, iPhone Jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów dla każdego ucznia jest smartfon. iPhone jest zawsze w Twojej kieszeni lub torbie i jest gotowy do pomocy w wielu różnych zadaniach. szkola 11

Aby szybko udostępnić swoją lokalizację znajomym, po prostu użyj standardowej aplikacji Mapy na iPhonie. Narzędzie, które nie jest najbardziej przydatne w naszym regionie, pozwala na przesłanie geolokalizacji nawet bez uruchamiania aplikacji.

 • Naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji Mapy , aby otworzyć menu kontekstowe.
 • Wybierz z listy Wyślij moje położenie.
 • Wyślij swoją lokalizację w dowolny dogodny sposób.

Nie ma szybszego i łatwiejszego sposobu na udostępnienie swojej pozycji na iPhonie.

Oto małe sztuczki i możliwości iOS, które pozwolą Ci skutecznie zintegrować iPhone’a z procesem edukacyjnym lub życiem studenckim.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry