macbookair 1

15-calowy MacBook Air rozłożony przez iFixit

Wczoraj, renomowana firma iFixit opublikowała wideo poświęcone demontażowi i szczegółowemu rozłożeniu 15-calowego MacBooka Air.

Ta niezwykła rozbiórka pozwoliła nam rzucić bliższe spojrzenie na wewnętrzne komponenty tego urządzenia i odkryć niektóre z jego tajemniczych sekretów. Chociaż oczekiwano, że będzie podobny do swojego mniejszego odpowiednika, tj. modelu 13-calowego, okazało się, że istnieją pewne istotne różnice, które zasługują na uwagę.

Przede wszystkim należy wspomnieć o dwóch dodatkowych głośnikach, które zostały umieszczone wewnątrz nowego MacBooka Air. To znaczące ulepszenie wpływa na jakość dźwięku, oferując jeszcze bardziej pełny i immersyjny dźwięk. System dźwiękowy z sześcioma głośnikami, w tym dwa głośniki wysokotonowe i dwa zestawy głośników niskotonowych, sprawia, że muzyka nabiera głębi i ożywia się podczas słuchania, a filmy dostarczają wciągającego doświadczenia dźwiękowego. Fascynujące jest, że ta funkcja została wprowadzona bez względu na fakt, że MacBook Air jest znany głównie ze swojej kompaktowości i poręczności.

15-calowy MacBook Air rozłożony przez iFixit ciekawostki wyświetlacz, wydajność, wewnętrzna konstrukcja, układ M2, trudność naprawy, rozbudowa, rozbiórka, prędkość odczytu i zapisu, pamięć RAM, pamięć masowa, ifixit, głośniki, dźwięk, czas pracy na baterii, bateria, 15-calowy MacBook Air  Wczoraj, renomowana firma iFixit opublikowała wideo poświęcone demontażowi i szczegółowemu rozłożeniu 15-calowego MacBooka Air. macbookair2 1

W trakcie demontażu, specjaliści z iFixit odkryli również, że nowy model ma większą baterię. Apple jednak zapewnia, że żywotność baterii pozostaje taka sama jak w przypadku modelu 13-calowego. To imponujące osiągnięcie, biorąc pod uwagę większy wyświetlacz i dodatkowe głośniki, które z pewnością wymagają większej ilości energii. Nie możemy jednak pominąć faktu, że większa bateria może mieć pozytywny wpływ na czas pracy MacBooka Air.

Ponadto, demontaż ujawnił, że płyta główna nowego MacBooka Air zawiera układ M2 oraz pojedynczy układ NAND dla modelu o pojemności 256 GB. Warto zauważyć, że modele z większą pojemnością dysku SSD (512 GB, 1 TB lub 2 TB) mogą osiągać wyższe prędkości odczytu i zapisu danych. To ważna informacja dla potencjalnych użytkowników, którzy zastanawiają się, jaki model wybrać, biorąc pod uwagę swoje potrzeby związane z przechowywaniem danych.

Niestety, jak wiele innych MacBooków, 15-calowy MacBook Air jest trudny do naprawy. iFixit podkreśla, że po zakupie nie ma możliwości rozbudowy pamięci RAM ani pamięci masowej. Jest to pewien mankament dla tych, którzy preferują elastyczność i łatwość rozbudowy urządzeń.

Jak zatem widzicie, 15-calowy MacBook Air przedstawia się jako interesująca propozycja dla osób poszukujących większego wyświetlacza, bardziej zaawansowanego systemu dźwiękowego i potężniejszej baterii. Mimo że jest to rozwinięcie modelu 13-calowego, różnice w postaci dodatkowych głośników i większej baterii są znaczące. Niezależnie od wybranego rozmiaru, oba modele oferują taką samą wydajność dzięki układowi M2 oraz podobny czas pracy na baterii. MacBook Air 15-calowy to prawdziwie innowacyjne połączenie estetyki, wydajności i dźwięku, które przyciągnie uwagę fanów marki Apple oraz osób ceniących jakość i niezawodność.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 145

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top