clasical

15 rzeczy, które musisz wiedzieć o aplikacji Apple Music Classical

Apple Music Classical to nowa aplikacja, która pojawiła się dziś w App Store. W tym wpisie znajdziesz 15 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowej apce.

Apple Music Classical bazuje na Primephonic – serwisie streamowym muzyki klasycznej, który został przejęty przez Apple w 2021 roku. Aplikacja oferuje dedykowane funkcje do słuchania muzyki klasycznej na platformie Apple. Nowa apka zawiera ponad pięć milionów utworów, setki playlist i tysiące ekskluzywnych albumów.

15 rzeczy, które musisz wiedzieć o aplikacji Apple Music Classical ciekawostki apple music classical ios 16.3, Apple Music Classical download, apple music classical app, Apple Music Classical Apple Music Classical to nowa aplikacja, która pojawiła się dziś w App Store. W tym wpisie znajdziesz 15 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowej apce. classical

Poniżej przedstawiam 15 najważniejszych rzeczy, które warto wiedzieć o tej nowej aplikacji:

 1. Aplikacja Apple Music Classical opiera się na Primephonic, serwisie streamingu muzyki klasycznej, który został przejęty przez Apple w 2021 roku. Nowa aplikacja wykorzystuje playlisty, treści audio, metadane i wiele innych funkcji Primephonic.
 2. Aplikacja działa wraz z aplikacją Apple Music i oferuje dedykowane funkcje do słuchania muzyki klasycznej na platformie Apple, w tym również wsparcie dla Spatial Audio.
 3. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja zawiera muzykę klasyczną, oferując ponad pięć milionów utworów, setki playlist i tysiące ekskluzywnych albumów.
 4. Apple twierdzi, że współpracuje z artystami muzyki klasycznej, aby zaoferować ekskluzywne treści i nagrania w Apple Music Classical, w tym ścieżki Hi-Res Losless i Spatial Audio.
 5. Projekt aplikacji opiera się na Apple Music, ale z uproszczonym interfejsem użytkownika, który mocno wykorzystuje czcionkę Apple New York zamiast SF Pro.
 6. W aplikacji Apple Music Classical nie ma zakładki Radio i nie jest jeszcze jasne, czy będzie ona obsługiwać klasyczne stacje radiowe z Apple Music.
 7. Aplikacja posiada bardziej rozbudowane funkcje wyszukiwania, pozwalające użytkownikom na wyszukiwanie według kompozytora, utworu, dyrygenta, numeru katalogowego i innych.
 8. Ekran Now Playing ma całkowicie białe lub całkowicie czarne tło, w przeciwieństwie do Apple Music, które generuje tło na podstawie okładki albumu aktualnie odtwarzanego utworu.
 9. Na ekranie Now Playing zamiast słów piosenek znajduje się przycisk informacyjny, który zawiera szczegółowe opisy utworów.
 10. Aplikacja zawiera bogate biogramy kompozytorów, noty redakcyjne i szczegółowe informacje o kluczowych utworach.
 11. Firma Apple zamówiła w Apple Music Classical unikatowe grafiki słynnych artystów, wykorzystujące palety kolorów i artystyczne odniesienia do odpowiedniego okresu.
 12. Niestety, na razie nie ma wersji Apple Music Classical dla systemu iPadOS, więc aplikacja jest dostępna tylko na iPhone’a.
 13. Wersja Apple Music Classical na Androida jest w trakcie prac i ma pojawić się “wkrótce”, według Apple.
 14. Apple uruchomiło nowe konto na Twitterze dla Apple Music Classical, @appleclassical, aby śledzić wiadomości i aktualizacje dotyczące aplikacji.
 15. Apple Music Classical jest dostępny za darmo w ramach istniejącej subskrypcji Apple Music lub Apple One, ale nie jest zawarty w planie Apple Music Voice.

Apple Music Classical to nowa aplikacja, która umożliwia łatwe i wygodne słuchanie muzyki klasycznej na platformie Apple. Dzięki dedykowanym funkcjom, takim jak rozbudowane funkcje wyszukiwania, bogate biogramy kompozytorów i ekskluzywne treści, aplikacja jest idealnym wyborem dla miłośników muzyki klasycznej. Chociaż na razie nie ma wersji na iPada, aplikacja jest już dostępna na iPhone’a i na pewno będzie cieszyć się popularnością wśród fanów muzyki klasycznej.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top