1Password powiadomi użytkownika o przechwyceniu hasła przez hakerów polecane, ciekawostki Wideo, iPhone, 1Password  Autorzy 1Password połączyli siły z usługą Pwned Passwords. Dzięki temu użytkownicy dowiedzą się czy ich hasła zostały złamane. 1pass

1Password powiadomi użytkownika o przechwyceniu hasła przez hakerów

Autorzy 1Password połączyli siły z usługą Pwned Passwords. Dzięki temu użytkownicy dowiedzą się czy ich hasła zostały złamane.

Podejrzewam, że wielu naszych czytelników ma konta na eBay`u, PlayStation Network i wielu innych. W takich sytuacjach jesteśmy narażeni na wykradanie haseł, a najnowsza wersja 1Password z wykupioną subskrypcją powiadomi nas o wykradnięciu hasła.

W takiej sytuacji należy zmienić kod bezpieczeństwa, choć to nie do końca bezpieczne rozwiązanie. Na szczęście dzięki nowej funkcji sprawdzimy każde ze swoich haseł. Wystarczy zalogować się w 1Password (przez przeglądarkę) i nacisnąć następującą kombinację klawiszy Shift + Control + Option + C. Dzięki wymienionej kombinacji przycisków 1Password zacznie przeszukiwać wszystkie hasła.

W tym momencie funkcja dostępna za pośrednictwem Pwned Passwords jest dostępna wyłącznie w webowej wersji 1Password z wykupioną subskrypcją. Podejrzewam, że wraz z biegiem czasu nowa funkcja pojawi się w aplikacji mobilnej i tej na komputery.

1Password jest obecnie dostępny za darmo na iOS i macOS.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top