20 milionów kont użytkowników Androida wyciekło do sieci polecane, ciekawostki haker, Aptoide, Android  Na jednym z forów hakerów opublikowano dane dotyczące 20 milionów użytkowników aplikacji Aptoide.  Android wirus

20 milionów kont użytkowników Androida wyciekło do sieci

Na jednym z forów hakerów opublikowano dane dotyczące 20 milionów użytkowników aplikacji Aptoide.

Aptoide to alternatywny sklep z aplikacjami na Androida podobny do Google Play Store. Według oficjalnej strony internetowej Aptoide odbiorcy w sklepie z aplikacjami to ponad 150 milionów użytkowników na całym świecie.

20 milionów kont użytkowników Androida wyciekło do sieci polecane, ciekawostki haker, Aptoide, Android  Na jednym z forów hakerów opublikowano dane dotyczące 20 milionów użytkowników aplikacji Aptoide.  image large

ZDNet wyjaśnia, że ??zaatakowane konta były zarejestrowane od 21 lipca 2016 r. do 28 stycznia 2018 r. Dane zawierają adres e-mail użytkownika, hasło, adres IP, datę urodzenia i zarejestrowane nazwisko.

Redaktorzy ZDNet poprosili o komentarze na temat Aptoide, ale przedstawiciele Aptoide nie skomentowali jeszcze tej sytuacji. Ten sklep był już wcześniej oskarżany o publikowanie niezweryfikowanych aplikacji, które mogą służyć do kradzieży danych osobowych użytkowników.

ZDNet zauważa, że ??użytkownicy powinni zawsze zachować ostrożność podczas korzystania z alternatywnych sklepów z aplikacjami. Są one szeroko dostępne, ale nie tak bezpieczne jak oficjalne sklepy.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry