ios

3 przydatne gesty, które przyspieszają korzystanie z iOS

iOS to jedna z najbardziej popularnych platform mobilnych na świecie. Dziś przedstawimy 3 przydatne gesty iPhone, ktore przyspieszają korzystanie z iOS.

System iOS jest znany  z intuicyjnego interfejsu i łatwej obsługi. Często jednak jest tak, że systemy zawierają pewne funkcje o których nie wszyscy wiedzą. W tym artykule przedstawimy trzy mało znane, ale bardzo przydatne gesty iOS, które przyspieszą korzystanie z Twojego urządzenia Apple.

01. Przesuń kursor

Gdy piszesz długi tekst na swoim iPhone lub iPad, edycja może być nieco frustrująca, zwłaszcza jeśli musisz poprawiać literówki lub zmieniać kolejność słów. Jednym z mało znanych gestów iOS, który ułatwia edytowanie tekstu, jest przesuwanie kursora.

Aby aktywować ten gest, wystarczy przytrzymać klawisz spacji na ekranie klawiatury przez sekundę. Wirtualna klawiatura zmieni się w gładzik, który pozwala na płynne przesuwanie kursora w dowolne miejsce w tekście. Dzięki temu możesz dokładnie umieścić kursor tam, gdzie chcesz wprowadzić zmiany.

02. Szybki wybór kilku rzeczy

Kiedy musisz wybrać wiele elementów z listy na swoim iPhone lub iPad, może to być żmudne i czasochłonne zadanie. Jednak istnieje prosty gest iOS, który ułatwia ten proces. Wystarczy przesunąć dwoma palcami w górę lub w dół po liście, a każdy kolejny element zostanie podświetlony. Możesz kontynuować przesuwanie w górę lub w dół, aby wybrać więcej elementów, lub przerywać, aby pominąć niektóre z nich.

Dzięki temu gestowi możesz szybciej wybierać i usuwać elementy z listy na swoim iPhone lub iPad.

03. Cofnij/przywróć ostatnią czynność

Wiele aplikacji na iPhone i iPad oferuje możliwość cofnięcia lub ponowienia ostatniej czynności. Jednak zamiast używać irytującego gestu potrząsania urządzeniem, możesz wykonać prosty gest palcami na ekranie.

Aby cofnąć ostatnią czynność, przesuń trzema palcami w lewo po ekranie. Aby ponowić ostatnią czynność, przesuń trzema palcami w prawo. Ten gest działa w wielu aplikacjach, w tym w edytorze tekstu, aplikacjach do przeglądania zdjęć i wielu innych.

Dzięki temu gestowi możesz szybko cofać i ponawiać swoje działania na swoim iPhone lub iPad, bez potrzeby szukania odpowiedniego przycisku.

Kolejne sztuczki i poradniki niebawem!

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top