mail ios

Trzy przydatne sztuczki w aplikacji Mail na iPhone i iPad

Standardowy klient poczty e-mail na iPhone i iPad ma wiele ukrytych i przydatnych sztuczek, o których nie mówi na prezentacji.

Dzisiaj zaprezentujemy Wam trzy ciekawe rozwiązania o których być może nie wszyscy z Was wiedzą. Sztuczki te przydadzą się na pewno każdej osobie korzystającej z systemowej aplikacji Mail w iPhone i iPad. Jeżeli aplikacja Mail nie znajduje się na waszym telefonie, możecie ją pobrać za darmo z App Store.

3 przydatne sztuczki w aplikacji Mail na iPhone i iPad

 

  1. Gesty wewnątrz wiadomości

Wszyscy z Was zapewne wiedzą o obecności gestów do zarządzania korespondencją na stronie głównej aplikacji. Przesunięcie boczne w prawo i w lewo pozwala oznaczyć wiadomość e-mail jako nieprzeczytaną, usunąć ją, zarchiwizować lub szybko rozpocząć pisanie odpowiedzi. Gesty są konfigurowane w opcjach Mail w Ustawieniach iOS.

Trzy przydatne sztuczki w aplikacji Mail na iPhone i iPad poradniki, ciekawostki triki, sztuczki, mail, iPhone, iPad, iOS, App Store  Standardowy klient poczty e-mail na iPhone i iPad ma wiele ukrytych i przydatnych sztuczek, o których nie mówi na prezentacji. Mail 2 1300x700
Dodatkowe boczne gesty.

Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że gesty działają także na ekranie otwartej już wiadomości. Z tego miejsca możesz również wykonywać boczne przesunięcia dla tych samych czynności, co na głównej liście.

  1. Szybkie zaznaczanie wiadomości

Aby szybko wybrać, zaznaczyć kilka wiadomości, wcale nie jest konieczne włączanie trybu zaznaczania za pomocą przycisku Edytuj. Zamiast tego połóż dwa palce na ekranie i przesuwaj nimi w górę lub w dół. Prawda, że proste i przydatne?

Trzy przydatne sztuczki w aplikacji Mail na iPhone i iPad poradniki, ciekawostki triki, sztuczki, mail, iPhone, iPad, iOS, App Store  Standardowy klient poczty e-mail na iPhone i iPad ma wiele ukrytych i przydatnych sztuczek, o których nie mówi na prezentacji. Mail 3 946x700
Szybkie zaznaczanie wiadomości.

Tryb wyboru jest aktywowany automatycznie, nie trzeba włączać funkcji. Wystarczy położyć dwa palce na ekranie i przesunąć w górę i dół. Prosta i bardzo przydatna funkcja.

Zobacz przy okazji, jak Apple zmieniło wygląd aplikacji Mail w internetowej wersji iCloud.

  1. Szybkie anulowanie subskrypcji

Klient poczty e-mail dość dokładnie przechwytuje spam i wiadomości e-mail. Kiedy otworzysz taką wiadomość, nad nadawcą u góry ekranu zobaczysz specjalny baner.

Trzy przydatne sztuczki w aplikacji Mail na iPhone i iPad poradniki, ciekawostki triki, sztuczki, mail, iPhone, iPad, iOS, App Store  Standardowy klient poczty e-mail na iPhone i iPad ma wiele ukrytych i przydatnych sztuczek, o których nie mówi na prezentacji. Mail 1 1300x700
Anulowanie subskrypcji w Mail na iOS.

Jest to specjalny przycisk, który umożliwia natychmiastowe wypisanie się z aktualnej subskrypcji. Po kliknięciu na „anuluj subskrypcję” pozostaje potwierdzić chęć rezygnacji z subskrypcji i nie będziesz już otrzymywać listów od tego nadawcy.

Dzięki tym trikom korzystanie z poczty w iPhone i iPad będzie łatwiejsze, przyjemniejsze i jeszcze szybsze!

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top