macOS

3 przydatne ustawienia systemu macOS, o których wiedzą tylko profesjonaliści

Wszyscy kochamy technologię Apple za dbałość o szczegóły. Takie podejście jest bardzo dobrze widoczne w systemach operacyjnych Apple. Prawda?

Dziesiątki małych, ale przydatnych opcji pojawiają się w każdej większej aktualizacji systemu macOS i iOS. Dziś znaleźliśmy i prezentujemy Wam trzy z nich, które pomogą Ci szybciej zarządzać niektórymi procesami na komputerze Mac.

1. Szybkie przesuwanie i zmiana rozmiaru okien

3 przydatne ustawienia systemu macOS, o których wiedzą tylko profesjonaliści poradniki, ciekawostki macos  Wszyscy kochamy technologię Apple za dbałość o szczegóły. Takie podejście jest bardzo dobrze widoczne w systemach operacyjnych Apple. Prawda? macos 1

Jeśli nie używasz aplikacji do zarządzania oknami innej firmy, pamiętaj o przydatnej wbudowanej funkcji macOS. Wystarczy przytrzymać kursor nad zielonym wskaźnikiem dowolnego okna, aż pojawi się specjalne menu. Następnie możesz przejść do trybu pełnoekranowego lub rozciągnąć okno do połowy wyświetlacza. W drugim przypadku włączy się tryb Split View i wybór drugiej aplikacji do tego.

Ponadto możesz aktywować tryb Sidecar. Jeśli wcześniej używałeś iPada jako monitora Maca, możesz od razu przekierować okno na ekran tabletu. Najważniejsze, żeby iPad jest w pobliżu.

2. Wygodne przejście do trybu obrazu w obrazie

3 przydatne ustawienia systemu macOS, o których wiedzą tylko profesjonaliści poradniki, ciekawostki macos  Wszyscy kochamy technologię Apple za dbałość o szczegóły. Takie podejście jest bardzo dobrze widoczne w systemach operacyjnych Apple. Prawda? pip

Apple już dawno dodało tryb oglądania wideo w osobnym oknie, ale wciąż nie wymyślili wygodnego sposobu na jego aktywację. Na przykład podczas oglądania filmu na YouTube musisz dwukrotnie otworzyć menu kontekstowe, aby zobaczyć w nim żądany element.

Okazuje się, że jest prostszy sposób. Musisz wywołać menu kontekstowe na ikonie głośnika w pasku adresu przeglądarki przyciskając prawy przycisk myszy. Oprócz wyłączenia dźwięku na określonej karcie, to menu zawiera element do odpinania wideo z okna Safari .

3. Panel sterowania odtwarzaniem na pasku menu

3 przydatne ustawienia systemu macOS, o których wiedzą tylko profesjonaliści poradniki, ciekawostki macos  Wszyscy kochamy technologię Apple za dbałość o szczegóły. Takie podejście jest bardzo dobrze widoczne w systemach operacyjnych Apple. Prawda? odtwrazacz

Jeśli często lubisz słuchać muzyki, wykładów lub audiobooków w tle, przydatne będzie włączenie specjalnego menu do sterowania odtwarzaniem. Nie musisz więc ciągle szukać aplikacji lub karty w przeglądarce, aby aktywować pauzę lub przewinąć utwór do tyłu.

Przejdź do Preferencji systemowych – Centrum sterowania i zmień opcję odtwarzane. Możesz wybrać wyświetlanie wskaźnika na stałe lub tylko podczas odtwarzania. Specjalne menu wyświetli panel sterowania dla dowolnej aplikacji standardowej lub innej firmy.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top