OneTech25.04.2019
4 lata Apple Watch

Pamiętacie? 24 kwietnia 2015 roku, czyli cztery lata temu rozpoczęła się sprzedaż jednego z najbardziej innowacyjnych urządzeń giganta z Cupertino – Apple Watch.

Pierwsze pogłoski o zegarkach Apple pojawiły się w 2010 roku. Następnie wielu dziennikarzy i analityków założyło, że firma pracuje nad jakimś urządzeniem do noszenia na ciele, zwanym iWatch. Jednak w jednym z wywiadów z głównym projektantem Johnnym Ive dowiedzieliśmy się, że Apple faktycznie rozpoczęło pracę nad smartwatchami zaledwie kilka miesięcy po śmierci Steve’a Jobsa w 2011 roku.

Do czasu oficjalnej prezentacji Apple Watch, która miała miejsce we wrześniu 2014 r. nikt nie mógł nawet zgadnąć, jak będzie wyglądał gotowy produkt. Po pokazaniu zegarka Tim Cook ogłosił, że trafi do sprzedaży na początku 2015 roku. Po 227 dniach Apple zaczęło przyjmować zamówienia online na długo oczekiwany zegarek Apple Watch.

Pierwsza generacja inteligentnych zegarków była dostępna w trzech wersjach: z aluminium, stali nierdzewnej i złota. Pomimo ograniczonej funkcjonalności i niewielkiej liczby aplikacji innych producentów zegarek zdołał zdobyć serca użytkowników.

W 2016 r. do sprzedaży trafiły Series 1 i wodoodporne Series 2 , które zostały wyposażone w najnowsze dwurdzeniowe procesory S1P i S2. Rok później ogłoszono Apple Watch Series 3. W tym modelu po raz pierwszy wprowadzono eSIM.

Najnowszy model, Apple Watch Series 4, został wydany we wrześniu 2018 roku. W tej generacji zmienił się nieco wygląd: ramka stała się znacznie cieńsza, dzięki czemu przekątna wzrosła o 2 mm, ale najbardziej innowacyjną zmianą w Apple Watch Series 4 była funkcja EKG.

A Wy jaki model Apple Watch posiadacie? Dajcie znać w komentarzach.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl