android

5 fajnych funkcji iOS, których wciąż nie ma Android

Użytkownicy smartfonów od niepamiętnych czasów prowadzą między sobą wojnę, stawiając przeciwko sobie Androida i iOS. Oto 5 funkcji iOS, których wciąż nie ma na Android.

Podczas gdy użytkownicy Androida stawiają na swobodę i funkcje, użytkownicy iOS stawiają na bezpieczeństwo i korzystanie w ramach ekosystemu. Ale trzeba wspomnieć, że w tej wojnie być może nikt nigdy nie będzie zwycięzcą. W rzeczywistości oba te systemy mają swoje pozytywy i negatywy, które musisz wziąć pod uwagę i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

W tym artykule przyjrzymy się 5 wspaniałym funkcjom z iOS, których Android wciąż nie ma (i niektórych nie będzie).

iMessage i FaceTime

5 fajnych funkcji iOS, których wciąż nie ma Android ciekawostki iOS, Android  Użytkownicy smartfonów od niepamiętnych czasów prowadzą między sobą wojnę, stawiając przeciwko sobie Androida i iOS. Oto 5 funkcji iOS, których wciąż nie ma na Android. facetime 3

Jeśli jesteś właścicielem iPhone’a lub innego urządzenia Apple, możesz używać na nim iMessage, wraz z FaceTime. Są to usługi Apple, które pozwalają użytkownikom urządzeń Apple komunikować się ze sobą za darmo, w formie wiadomości lub rozmów wideo i audio. iMessage i FaceTime to zdecydowanie jedne z największych exclusive’ów, jakie ma do zaoferowania system operacyjny iOS. W tym przypadku jest absolutnie jasne, że żadna z tych usług nie trafi na Androida, co samo Apple potwierdziło kilkukrotnie.

Możliwość sprawdzenia kondycji baterii

5 fajnych funkcji iOS, których wciąż nie ma Android ciekawostki iOS, Android  Użytkownicy smartfonów od niepamiętnych czasów prowadzą między sobą wojnę, stawiając przeciwko sobie Androida i iOS. Oto 5 funkcji iOS, których wciąż nie ma na Android. iOS14.5 kondycja 1

Bateria w Twoim telefonie lub innym urządzeniu przenośnym jest produktem konsumenckim. Oznacza to, że z czasem i z użytkowaniem traci swoje właściwości, co prowadzi głównie do zmniejszenia wytrzymałości baterii na jedno ładowanie. Następnie, już w samym systemie iOS, w ustawieniach znajdziemy sekcję, która informuje o stanie baterii. Jest to wartość procentowa, która wskazuje, do jakiego procentu maksymalnej pojemności może być naładowany akumulator. Jeśli bateria ma poniżej 80% pojemności, jest automatycznie uważana za złą i powinna zostać wymieniona. Jednak w Androidzie nie znajdziesz takiego wskaźnika.

AirPlay

5 fajnych funkcji iOS, których wciąż nie ma Android ciekawostki iOS, Android  Użytkownicy smartfonów od niepamiętnych czasów prowadzą między sobą wojnę, stawiając przeciwko sobie Androida i iOS. Oto 5 funkcji iOS, których wciąż nie ma na Android. AirPlay2

Drugą dużą wyłącznością, której Androidowi po prostu brakuje nad iOS jest zdecydowanie AirPlay. A biorąc pod uwagę, że AirPlay to protokół, za którym stoi samo Apple, to znów wiadomo, podobnie jak w przypadku iMessage, że nigdy nie trafi na Androida w tej formie.

W szczególności AirPlay można wykorzystać do bezprzewodowego przesyłania strumienia audio lub wideo z iPhone’a do, na przykład, komputera Mac lub telewizora, praktycznie jednym kliknięciem. Choć na Androida można pobrać aplikacje, które oferują podobną funkcjonalność, to z pewnością nie działają one tak dobrze jak natywne AirPlay. Biorąc jednak pod uwagę, że Android niedawno wyszedł z własnym AirDrop, możliwe, że pracuje również nad własnym AirPlay.

Wycinanie obiektów z tła zdjęć

5 fajnych funkcji iOS, których wciąż nie ma Android ciekawostki iOS, Android  Użytkownicy smartfonów od niepamiętnych czasów prowadzą między sobą wojnę, stawiając przeciwko sobie Androida i iOS. Oto 5 funkcji iOS, których wciąż nie ma na Android. ios16 wycinanie

W najnowszej dużej aktualizacji systemu operacyjnego mamy nową funkcję, która pozwala wyciąć obiekt ze zdjęcia lub obrazu, albo usunąć jego tło, po prostu przytrzymując palec. Dotychczas musieliśmy w tym celu korzystać z profesjonalnych edytorów graficznych lub płatnych narzędzi online, natomiast w iOS o wycięcie obiektu dba AI oraz Neural Engine, dostępny w iPhone XS (XR) i nowszych. Gdybyś szukał podobnej funkcji na Androidzie, na próżno byś szukał. Tak więc nawet proste i szybkie wycinanie obiektu ze zdjęcia lub obrazu jest funkcją ekskluzywną dla systemu iOS.

Odinstaluj nieużywane aplikacje

5 fajnych funkcji iOS, których wciąż nie ma Android ciekawostki iOS, Android  Użytkownicy smartfonów od niepamiętnych czasów prowadzą między sobą wojnę, stawiając przeciwko sobie Androida i iOS. Oto 5 funkcji iOS, których wciąż nie ma na Android. AppStore

Jeśli zabraknie Ci miejsca na Androidzie, możesz np. usunąć niepotrzebne aplikacje, aby zaoszczędzić miejsce. Jednak system operacyjny iOS oferuje świetną funkcję która może automatycznie zaoszczędzić miejsce w pamięci. Jeśli masz ją aktywowaną, nieużywane aplikacje zostaną automatycznie usunięte, ale dane tych aplikacji nadal będą przechowywane w pamięci masowej. Jeśli więc potrzebujesz uruchomić odroczoną aplikację, wystarczy, że pobierzesz ją ponownie z App Store lub stukniesz w nią w swojej bibliotece aplikacji. Po pobraniu będziesz miał wszystkie swoje dane w aplikacji, ponieważ nie zostały one usunięte. Podobnej funkcji nie znajdziecie również na Androidzie.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzach.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top