imessage 2

5 porad i wskazówek dotyczących Wiadomości w iOS 17, które warto wypróbować

Wiadomości w systemie iOS 17 otrzymały sporo nowości o których być może nie wszyscy z was wiedzą. Dziś przedstawiamy 5, które musisz znać.

Poniżej znajdziesz pięć kluczowych funkcji, które warto poznać i zastosować w praktyce.

5 porad i wskazówek dotyczących Wiadomości w iOS 17, które warto wypróbować ciekawostki wiadomości w iOS 17, iOS 17, iMessage w iOS 17  Wiadomości w systemie iOS 17 otrzymały sporo nowości o których być może nie wszyscy z was wiedzą. Dziś przedstawiamy 5, które musisz znać. wiadomosci

01. Funkcja “Daj znać”

Jest to zintegrowane narzędzie zorientowane na bezpieczeństwo, które pozwala na udostępnianie informacji o trasie podróży wybranym osobom. Aby korzystać z tej opcji, wystarczy kliknąć ikonę plusa umieszczoną w lewym dolnym rogu okna wprowadzania wiadomości i wybrać “Daj znać” z rozwijanej listy opcji. Osoby, z którymi podzielisz się tymi danymi, będą mogły monitorować Twoją lokalizację, czas przybycia oraz stan baterii urządzenia.

02. Interakcje przez Sticker (Naklejki)

Odpowiadanie na wiadomości za pośrednictwem stickerów to kolejna interesująca funkcja. Aby jej użyć, kliknij ikonę plusa i następnie “Naklejki”. Wybraną naklejkę można przeciągnąć i upuścić w odpowiedzi na konkretną wiadomość w konwersacji. To kreatywny sposób na dodanie emocji do tekstowej komunikacji.

03. Ulepszony mechanizm wyszukiwania

Wyszukiwanie w Wiadomościach na iOS 17 stało się bardziej zaawansowane dzięki możliwości stosowania wielu filtrów jednocześnie. Jeżeli na przykład chcesz odnaleźć wiadomość od kolegi z pracy, która zawiera link do strony internetowej, wystarczy wprowadzić jego imię i nazwisko w pole wyszukiwania i zastosować filtr dla linków internetowych.

04. Opcje udostępniania i żądania lokalizacji

Udostępnianie lokalizacji stało się znacznie bardziej intuicyjne. Po kliknięciu ikony plusa po lewej stronie okna wprowadzania wiadomości i wyborze “Lokalizacja”, pojawi się interfejs umożliwiający precyzyjne ustalenie, jakie informacje chcemy podzielić się z innymi.

05. Skrócone metody odpowiedzi na wiadomości

Aby szybko zareagować na konkretną wiadomość w konwersacji, wystarczy przesunąć palcem wzdłuż ekranu od lewej strony do prawej, co spowoduje wyświetlenie interfejsu do szybkiego odpowiadania. Dzięki temu, nie jest już konieczne długie trzymanie i wybieranie opcji odpowiedzi z menu kontekstowego.

Każda z tych funkcji ma na celu ułatwienie komunikacji oraz zwiększenie możliwości personalizacji i bezpieczeństwa. Dlatego warto z nich korzystać, aby w pełni wykorzystać potencjał Wiadomości w iOS 17.

Co sądzicie o tych zmianach? Korzystacie z nich? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 155

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top