ios16.2 5

5 ustawień, które warto aktywować w iOS 16.2

System iOS 16.2 został wydany już kilka tygodniu temu. W tym wpisie opiszemy Ci 5 ustawień, które warto aktywować w najnowszej wersji iOS.

Na początek zaczniemy od aktywności na żywi i widgetów na ekranie blokady.

Dostęp do widgetów i aktywności na żywo

Nowością w systemie iOS 16.2, jest aktywności na żywo oraz widżety na ekranie blokady iPhone’a. Możesz zablokować wyświetlanie zawartości widżetu i aktywności tak, aby były one widoczne dopiero po uwierzytelnieniu Face ID.

Aby aktywować to ustawienie, przejdź do Ustawienia – Face ID i kod na swoim iPhone, gdzie w sekcji Zezwól na dostęp po zablokowaniu wyłączasz Aktywności na żywo i Widżety na ekranie blokady.

Dostosuj odpowiedzi Siri

Domyślnie Siri odpowiada na pytania wybranym głosem. Ale jeśli chcesz, możesz wybrać albo całkowicie ciche odpowiedzi, albo ich inteligentny wybór. Możesz także włączyć lub wyłączyć transkrypcję mowy i napisy Siri.

Aby dostosować odpowiedzi Siri, przejdź do Ustawienia – Siri i wyszukiwanie – Odpowiedzi Siri.

Pobieranie treści w aplikacjach

Znasz to uczucie, gdy pobierasz nową aplikację, ale zanim uruchomisz ją po raz pierwszy, musisz niecierpliwie czekać, aż jej zawartość będzie stopniowo pobierana na iPhone’a. W nowych wersjach systemu operacyjnego iOS masz możliwość aktywowania funkcji, która sprawia, że ​​każda nowa aplikacja zaraz po jej pobraniu z App Store uruchamia się w tle i od razu zaczyna pobierać potrzebne treści. Gdy tylko będziesz chciał uruchomić aplikację po raz pierwszy, wszystko, czego potrzebujesz, będzie gotowe.

Aby aktywować automatyczne pobieranie treści, przejdź do Ustawienia – App Store i w sekcji Automatyczne pobieranie aktywuj element Zawartość w aplikacji.

Częstsze aktualizacje dotyczące działań na żywo

Wraz z pojawieniem się nowszych wersji systemu operacyjnego iOS 16 użytkownicy otrzymują również nowe opcje dostosowywania działań na żywo. Dla przykładu możesz teraz ustawić częstsze aktualizacje dla wybranych aplikacji, dzięki czemu informacje będą Ci wyświetlane w czasie rzeczywistym jeszcze szybciej. Należy jednak zaznaczyć, że ustawienie to ma wpływ na szybsze zużycie baterii.

Jeśli chcesz włączyć częstsze aktualizacje aktywności na żywo dla wybranej aplikacji, otwórz Ustawienia i znajdź odpowiednią aplikację. Stuknij Aktywności na żywo i na koniec po prostu włącz Częstsze aktualizacje.

Automatyczna weryfikacja

W nowszych wersjach systemu operacyjnego iOS 16 masz również możliwość automatycznej weryfikacji. Jeśli aktywujesz tę funkcję, ułatwi Ci to logowanie się do aplikacji i stron internetowych z urządzeń Apple. Jeśli włączysz funkcję Automatycznej weryfikacji, nie będziesz już musiał przechodzić procesu weryfikacji za pomocą funkcji CAPTCHA, gdy będziesz musiał wpisać ciąg znaków w polu tekstowym lub zidentyfikować wybrane obrazy do weryfikacji.

Aby aktywować automatyczną weryfikację, przejdź do Ustawienia – Panel z Twoim imieniem i nazwiskiem – Hasło i ochrona i na samym dole aktywujesz pozycję Automatyczna weryfikacja.

Kolejne przydatne poradniki niebawem!

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top