ios16.2 1

5 wskazówek, jak przyspieszyć działanie iPhone z iOS 16.2

Kilkanaście dni temu Apple wydało nową aktualizację systemu operacyjnego dla iPhone’ów, a mianowicie iOS 16.2 z kilkoma ciekawymi nowościami.

W aktualizacji pojawiło się m.in. karaoke w Apple Music czy nowy tryb zaawansowanej ochrony danych iCloud. Zawsze jednak znajdą się wyjątki, które z jakiegoś powodu po prostu nie stwierdzą, że iPhone działa dobrze z nową aktualizacją. Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, to w tym artykule znajdziesz 5 wskazówek, jak przyspieszyć działanie iPhone z iOS 16.2.

Dezaktywacja animacji

Praktycznie wszędzie w iOS można zauważyć różne animacje i efekty, które sprawiają, że po prostu wygląda on dobrze i elegancko. Należy jednak wspomnieć, że do renderowania tych animacji i efektów potrzebna jest moc, którą można wykorzystać w inny sposób. Do tego wykonanie każdej animacji i efektu zajmuje trochę czasu, co również może dawać poczucie powolności.

Na szczęście jednak animacje można łatwo wyłączyć w iPhonie – wystarczy wejść w Ustawienia -Dostępność – Ruch, aby aktywować funkcję Redukuj ruch. Wtedy od razu poczujesz, że system nabiera szybkości.

Wyłączanie przejrzystości

Oprócz animacji i efektów, w iOS można zauważyć również przezroczystość. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że przezroczystość nie może wpływać na wydajność i szybkość działania, ale jest wręcz przeciwnie, zwłaszcza na starszych iPhone’ach. W rzeczywistości przy przezroczystości system praktycznie musi wyświetlić dwie powierzchnie i rozmyć jedną z nich, co może być większym wyzwaniem.

Aby wyłączyć przezroczystość, wystarczy wejść w Ustawienia – Dostępność – Ekran i rozmiar tekstu na, a następnie użyć przełącznika, aby włączyć opcję Zmniejsz przezroczystość.

Ograniczenie aktualizacji w tle

Niektóre aplikacje mogą aktualizować swoją zawartość i dane w tle. Oznacza to na przykład, że aplikacje pogodowe zawsze będą miały najnowszą prognozę, aplikacje społecznościowe zawsze będą miały najnowsze treści na swojej ścianie i tak dalej. Jednak te aktualizacje w tle mogą powodować spadek wydajności i późniejsze spowolnienie systemu. Jeśli nie masz nic przeciwko czekaniu na najnowsze dane w swoich aplikacjach, możesz ograniczyć aktualizacje w tle.

 

Wystarczy udać się do Ustawienia – Ogólne – Aktualizacje w tle, gdzie można wprowadzić dowolne zmiany.

Wyłączenie pobierania aktualizacji

Aby zachować bezpieczeństwo, ważne jest, aby regularnie aktualizować nie tylko iPhone’a i iOS, ale także zainstalowane aplikacje. Zarówno aktualizacje systemu iOS, jak i aplikacji są domyślnie wyszukiwane i pobierane w tle, co oczywiście może powodować spadek wydajności i spowolnienia. Jeśli więc nie przeszkadza Ci ręczne wyszukiwanie aktualizacji, możesz wyłączyć automatyczne pobieranie.

Aby wyłączyć automatyczne pobieranie danych przez iOS, wystarczy wejść w Ustawienia – Ogólne – Aktualizacje oprogramowania – Aktualizacje automatyczne. Aby wyłączyć automatyczne pobieranie aktualizacji aplikacji, to przejdź do Ustawienia – App Store, gdzie w sekcji Automatyczne pobieranie wyłączyć App Updates.

Usuń pamięć podręczną aplikacji

Aby iPhone działał tak szybko, jak to możliwe, ważne jest, abyś miał wystarczająco dużo miejsca do przechowywania danych. Jeśli stale zmagasz się z pełną pamięcią masową, Twój telefon z jabłuszkiem może również znacznie zwolnić. Istnieje kilka sposobów, aby oczyścić pamięć masową iPhone’a, jedną z opcji jest usunięcie danych witryny, a więc pamięci podręcznej.

Jeśli korzystasz z Safari, pamięć podręczną usuniesz w Ustawieniach – Safari, gdzie poniżej stukniesz Usuń historię i dane i potwierdzisz czynność. W przypadku innych przeglądarek zazwyczaj trzeba przejść bezpośrednio do ustawień lub preferencji w aplikacji i tam usunąć pamięć podręczną.

A czy Ty zrobiłeś już aktualizację systemu w swoim iPhone?

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top