iphone13 8

7 najlepszych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa iPhone’a

Bezpieczeństwo iPhone’a odgrywa ważną rolę w życiu twojego telefonu. Mimo że iPhone jest bezpieczniejszy niż Android, wciąż istnieją niezbędne zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać.

Tradycyjne protokoły bezpieczeństwa dla elektroniki mogą obejmować oprogramowanie antywirusowe lub narzędzia szyfrujące, ale w przypadku iPhone’a, fizyczna kradzież jest prawdopodobnie najbardziej realistycznym niebezpieczeństwem. Możesz zrobić wiele, aby upewnić się, że twój iPhone jest zabezpieczony przed złodziejami.

7 najlepszych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa iPhone’a ciekawostki zwiekszenie bezpieczenstwa iphone, iPhone, czy iphone jest bezpieczny, bezpieczenstwo na iphone, bezpieczeństwo iphone ustawienia, bezpieczenstwo iphone czy android, bezpieczeństwo iphone  Bezpieczeństwo iPhone'a odgrywa ważną rolę w życiu twojego telefonu. Mimo że iPhone jest bezpieczniejszy niż Android, wciąż istnieją niezbędne zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. iPhone13 5

Kradzież jest poważnym problemem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo iPhone’a, ale są też inne rzeczy, o które powinieneś się troszczyć. Każdy użytkownik systemu iOS powinien przestrzegać tych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy używasz telefonu iPhone, iPada czy iPoda touch, a nawet jeśli nie masz nowoczesnej wersji systemu iOS.

Wskazówki, jak zapobiegać kradzieży iPhone’a

Istnieje kilka zasad co do kradzieży, których możesz użyć, aby upewnić się, że twój iPhone nie zostanie skradziony:

  • To co oczywiste: trzymaj iPhone’a blisko siebie. Nie zostawiaj go bez nadzoru ani nie zostawiaj go na wierzchu w samochodzie, gdy cię nie ma.
  • Pozbądź się słuchawek: białe, słynne słuchawki douszne Apple są dobrze znanymi wskaźnikami, że przewód słuchawek wijący się w torbie jest podłączony do iPhone’a. Wypróbuj inny zestaw wkładek dousznych, aby nie kusić złodzieja.
  • Nie używaj kabur na telefon: kabury na telefon nie nadają się do bezpiecznego przechowywania iPhone’a w miejscach publicznych. Ponieważ telefon jest w nich odsłonięty i potencjalnie łatwo można go zdjąć z zaczepu do paska, zostaw kaburę w domu.
  • Uważaj na swoje otoczenie: kiedy skupiasz się na telefonie, a nie na tym, co dzieje się wokół ciebie, stawiasz się w niekorzystnej sytuacji, a złodzieje mają większą kontrolę nad dostępem do twojego telefonu. Jeśli zamierzasz na chwilę schować twarz w iPhonie lub wyrwać się na chwilę ze świata rzeczywistego z założonymi słuchawkami, od czasu do czasu otwieraj oczy i rozglądaj się dookoła.

Utwórz kod dostępu do iPhone’a

Idealne byłoby umieszczenie telefonu za fizycznym zamkiem chronionym kluczem, ale najlepszą rzeczą, jaką możesz w tym zakresie zrobić, jest ustawienie hasła. Jeśli twój iPhone zostanie skradziony, złodziej musi znać hasło, zanim będzie mógł się do niego dostać.

Możesz ustawić hasło po kradzieży telefonu, korzystając z funkcji Znajdź mój iPhone, ale lepiej zaimplementować ten nawyk bezpieczeństwa z wyprzedzeniem.

Użyj Touch ID lub Face ID na iPhonie

Jeśli twoje urządzenie ma skaner linii papilarnych Apple Touch ID, powinieneś go użyć. To samo dotyczy Face ID na iPhonie X.

Wymaganie skanowania odcisku palca lub twarzy w celu odblokowania iPhone’a jest silniejszym zabezpieczeniem niż hasło, które możesz zapomnieć lub które może odgadnąć komputer w odpowiednim czasie.

Włącz Znajdź mój iPhone

Jeśli twój iPhone zostanie skradziony, Znajdź mój iPhone może być jednym ze sposobów na jego odzyskanie. Ta bezpłatna funkcja iCloud wykorzystuje wbudowany GPS telefonu, aby wskazać jego lokalizację na mapie, dzięki czemu ty (lub policja) możesz go śledzić. To także świetne narzędzie do wyszukiwania zagubionych urządzeń.

Kontroluj ustawienia prywatności swojego iPhone’a

Kontrolowanie bezpieczeństwa twoich prywatnych danych jest równie ważne jak fizyczne bezpieczeństwo Twojego urządzenia. W dzisiejszych czasach istnieje więcej zagrożeń dla danych niż kiedykolwiek, w tym ze strony aplikacji zainstalowanych na telefonie. iOS ma potężne, wbudowane mechanizmy kontroli prywatności.

Jak chronić prywatne informacje przechowywane na Twoim iPhonie?

Wiele osób zaleca za jailbreak iPhone’a, ponieważ pozwala on dostosować telefon w sposób, który nie został oficjalnie zatwierdzony przez Apple, na przykład instalowanie aplikacji, które zostały odrzucone z App Store i pobieranie płatnych aplikacji za darmo. Jeśli jednak chcesz, aby twój iPhone był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe, trzymaj się z dala od jailbreakingu.

Firma Apple zaprojektowała system iOS z myślą o bezpieczeństwie, więc iPhone’y nie są tak łatwo narażone na wirusy, złośliwe oprogramowanie i inne zagrożenia bezpieczeństwa związane z oprogramowaniem, które są rzeczą normalną dla komputerów PC i telefonów z systemem Android.

Wyjątkiem są telefony po jailbreaku. Jedyne wirusy, które zaatakowały iPhone’y, atakują urządzenia z jailbreakiem, ponieważ z natury jedynym sposobem na złamanie zabezpieczeń telefonu jest obniżenie jego bezpieczeństwa.

Chociaż pokusa jailbreakingu może być silna, jeśli bezpieczeństwo jest dla ciebie ważne, nie rób tego.

Twórz zaszyfrowane kopie zapasowe iPhone’a

Jeśli zsynchronizujesz iPhone’a z komputerem, dane z telefonu są również przechowywane na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Oznacza to, że informacje są potencjalnie dostępne dla każdego, kto może uzyskać dostęp do twojego komputera.

Zabezpiecz swoje dane, szyfrując kopie zapasowe. Aby to zrobić, podłącz telefon do komputera, otwórz iTunes, zaznacz pole wyboru Zaszyfruj kopię zapasową iPhone’a i ustaw hasło.

Dzięki zaszyfrowanej kopii zapasowej iPhone’a zmuszasz potencjalnych złodziei do złamania wybranego hasła. Połącz to z hasłem iPhone’a, a będziesz mniej narażony na kradzież danych.

Jak zaszyfrować swoje pliki i dlaczego powinieneś to zrobić?

Istnieje kilka aplikacji na iPhone’a, które skupiają się przede wszystkim na bezpieczeństwie i prywatności. Większość z nich jest bezpłatna, a niektóre mają płatne opcje dla użytkowników wymagających większych możliwości.

Jedną z popularnych i przydatnych metod zabezpieczania nawyków przeglądania Internetu na iPhonie jest VPN dla iOS. Możesz skonfigurować dostęp VPN na iPhonie ręcznie za pomocą ustawień lub za pomocą aplikacji VPN. Istnieje wielu dostawców usług VPN.

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swojego iPhone’a do tego stopnia, że boisz się o rządowe szpiegowanie, masz inne opcje oprócz VPN. Na przykład, aby zabezpieczyć swoje SMSy, użyj aplikacji do szyfrowania wiadomości.

Jeśli przeglądasz Internet w telefonie, zwiększ bezpieczeństwo swojego iPhone’a dzięki prywatnej przeglądarce internetowej. Istnieje wiele przeglądarek internetowych.

Ważne jest również bezpieczeństwo hasła. Jeśli ktoś uzyska dostęp do twojego telefonu, ostatnią rzeczą, którą chcesz, aby znalazł, jest lista haseł do twoich banków i innych kont. Użyj menedżera haseł, aby upewnić się, że nikt nie widzi haseł przechowywanych na twoim iPhonie.

Czy potrzebujesz oprogramowania antywirusowego dla iPhone’a?

Oprogramowanie antywirusowe jest podstawową częścią zabezpieczenia komputerów stacjonarnych i laptopów, ale niewiele słyszy się o wirusach zarażających iPhone’y. Czy to oznacza, że można bezpiecznie pominąć korzystanie z programu antywirusowego na iPhonie?

Ze względu na strukturę systemu iOS i uprawnienia, jakie Apple przyznaje aplikacjom, nie musisz się martwić wirusami na swoim iPhonie.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top