Krzysiek Borek03.08.2018
Adapter Lightning – jack 3,5 mm zniknie z pudełek z iPhone’ami

Minęły prawie dwa lata od wprowadzenia iPhone’a 7 bez tradycyjnego złącza słuchawkowego do sprzedaży. Na szczęście wtedy odpowiedni adapter mogliśmy znaleźć w zestawie sprzedażowym, a teraz go nie będzie.

Adapter jest również dodawany do iPhone’a 8, 8 Plus i X, ale niebawem Apple przestanie dokładać go do zestawu.

Sam nie używam go zbyt często, ale kupiłem drugi na czas podróży z Wielkiej Brytanii do Polski i na odwrót.

Cirrus Logic odpowiedzialne za produkcję adapteru potwierdziło, że nie znajdziemy go w pudełkach z najnowszymi iPhone’ami.

Reported a beat but gave mixed guidance with revenue below but earnings ahead. Cirrus didn’t update its FY19 guide… but they did finally confirm the dongle loss, adding more support for our below estimates.

Zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy są zwolennikami bezprzewodowych słuchawek i sam należałem do ich przeciwników. Jednak za sprawą Beats X i wielu innych zauważyłem, że częściowo byłem w błędzie i przewodowych słuchawek używam wyłącznie podczas podróży lub w domu.

Apple z pewnością nie przestanie sprzedawać adapteru osobno, więc każdy będzie mógł go kupić. 9 funtów (w przypadku Wielkiej Brytanii) to niewielki wydatek, który z pewnością można dopisać do potencjalnego zakupu dodatkowego akcesorium.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek