Michał03.03.2019
AirMessage – darmowa aplikacja, która pozwala korzystać z iMessage na Androidzie

Firma Apple uruchomiła iMessage po raz pierwszy wraz z systemem iOS 5 w 2011 roku. Usługa działa i działa nadal w aplikacji Wiadomości tylko na urządzeniach z iOS.

Przez długi czas użytkownicy prosili Apple, aby również udostępnili usługę iMessage dla Androida , ale firma nigdy tego nie zrobiła i pewnie nie zrobi. Natomiast kilka dni temu w sieci pojawiła się darmowa aplikacja, która to zmienia.

AirMessage oferuje wszystkie funkcje aplikacji iMessage firmy Apple na Androida. Jest to rozwiązanie dwuczęściowe, w którym jedna część to aplikacja serwerowa działająca na komputerze Mac, a druga to aplikacja na Androida, która przenosi iMessage na dowolny smartfon z Androidem.

Zatem do prawidłowego działania konieczny jest Mac, który będzie zawsze włączony. Rozwiązanie może i nie jest genialne, ale przynajmniej wszystko jest bezpieczne i żadna wiadomość nie przejdzie przez serwery firm trzecich.

Co należy zrobić aby uruchomić usługę? Wszystko jest bardzo ładnie pokazane na oficjalnej stronie, a także na poniższym wideo.

AirMessage wyszło właśnie z fazy beta i aplikacja jest już dostępna dla wszystkich za darmo. Więcej informacji – tutaj.

Źródło: twitter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz