Krzysiek Borek21.02.2018
AirPlay 2 wycofane z trzeciej bety iOS i tvOS 11.3

Wczesna wersja wsparcia dla AirPlay 2 była nieodłącznym elementem iOS i tvOS 11.3 beta 2, jednak nowa funkcja została wycofana z kompilacji testowych oprogramowania, które Apple wczoraj udostępniło.

AirPlay 2 pozwala na strumieniowanie dźwięku do wielu urządzeń jednocześnie w tym samym momencie. Warunkiem było jedynie posiadania jednego urządzenia z iOS i paru Apple TV z testową wersją tvOS. Mając dwie przystawki telewizyjne w różnych pokojach, można na nie strumieniować dźwięk za pomocą iPhone’a. Ponadto Apple TV pojawiło się również w aplikacji Dom, choć było widoczne tylko podczas używania testowej wersji tvOS 11.3.

Wczorajsze kompilacje testowe tvOS i iOS 11.3 są pozbawione tej funkcji, więc nie dacie rady strumieniować dźwięku do wielu Apple TV, a przystawka telewizyjna nie jest obecna w aplikacji Dom. AirPlay 2 nie działało najlepiej, bo pojawiały się lagi i to prawdopodobnie zadecydowało o zaprzestaniu testów nowej funkcji. W tym momencie nie wiemy, czy Apple przywróci AirPlay 2 w kolejnych wersjach testowych iOS i tvOS.

AirPlay 2 pokazano razem z iOS 11 w czerwcu zeszłego roku, ale nie pojawiło się od razu w systemie operacyjnym. Jeżeli funkcja będzie gotowa, będziecie mogli strumieniować muzykę na Homepod, Apple TV i głośniki firm trzecich, które będą kompatybilne z AirPlay 2.

W momencie, gdy pojawią się kompatybilne głośniki, będziecie mogli używać funkcji na wielu z nich, a nie jednym. Dzięki temu dźwięk będzie dostępny w wielu pokojach, a nie jednym.

Homepod również miał korzystać z łączenia za pomocą AirPlay 2, ale do tej pory funkcja się nie pojawiła.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek