AirPods Pro 2. generacji mogą otrzymać funkcję pomiaru częstości oddechu ciekawostki AirPods Pro 2  Apple opublikowało wyniki badań, które sugerują, jakie będą następne AirPods Pro. Zasób PhoneArena opowiedział o niuansach. AirPodsPro

AirPods Pro 2. generacji mogą otrzymać funkcję pomiaru częstości oddechu

Apple opublikowało wyniki badań, które sugerują, jakie będą następne AirPods Pro. Zasób PhoneArena opowiedział o niuansach.

Firma Apple nawiązała współpracę z naukowcami z Cornell University, aby opublikować nowe badanie opisujące możliwość oceny częstości oddechów użytkownika za pomocą mikrofonów znajdujących się w bezprzewodowych słuchawkach AirPods Pro.

Apple wyjaśnia, że ??częstość oddechu jest miarą kliniczną używaną do pomiaru ogólnego stanu zdrowia i sprawności. Może się zmieniać w zależności od wielu czynników, w tym wysiłku fizycznego i przewlekłej choroby. Pacjenci zwykle muszą odwiedzać swoje PCP w celu wykonania testów i częstości oddechów, ale badania przeprowadzone przez Apple i Cornell University szukają sposobu na zdalne zmierzenie tego wskaźnika.

AirPods 2. generacji z funkcją monitorowania oddechu

AirPods Pro 2. generacji mogą otrzymać funkcję pomiaru częstości oddechu ciekawostki AirPods Pro 2  Apple opublikowało wyniki badań, które sugerują, jakie będą następne AirPods Pro. Zasób PhoneArena opowiedział o niuansach. AirPodsPro2

W swoich badaniach naukowcy wykorzystali technologię opartą na modelu, aby oszacować częstość oddechów danej osoby, składającą się z krótkich segmentów dźwiękowych uzyskanych po ćwiczeniach u zdrowych osób. Dane zebrano od 21 osób korzystających ze słuchawek przed, w trakcie i po treningu. Badania wykazały, że zebrane dźwięki mogą być ?realną wskazówką do biernego szacowania? częstości oddechu.

Mówi się, że Apple bada możliwość wprowadzenia funkcji monitorowania stanu zdrowia do nadchodzących słuchawek AirPods Pro, 2. generacji które mają pojawić się w przyszłym roku.

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry