AirPods to najpopularniejsze słuchawki na świecie ciekawostki AirPods  Według nowego badania przeprowadzonego przez firmę analityczną Statista, Apple nadal jest liderem na amerykańskim rynku słuchawek dzięki wysokiej sprzedaży słuchawek AirPods i Beats. AirPods 2

AirPods to najpopularniejsze słuchawki na świecie

Według nowego badania przeprowadzonego przez firmę analityczną Statista, Apple nadal jest liderem na amerykańskim rynku słuchawek dzięki wysokiej sprzedaży słuchawek AirPods i Beats.

Globalne badanie konsumenckie Statista obejmujące ponad 4000 osób w Stanach Zjednoczonych w styczniu 2022 r. wykazało, że słuchawki AirPod stanowią około 34,4% wszystkich słuchawek w kraju.

Jednak przewaga Apple w segmencie słuchawek jest jeszcze większa, gdy uwzględnimy Beats, które zajmuje drugie miejsce z 15,3% udziałem. Innymi słowy, Apple dominuje z prawie 50% udziałem w rynku słuchawek w USA.

Analityk Wedbush, Dan Ives, szacuje, że roczne przychody Apple z AirPods wynoszą 20 miliardów dolarów, a do końca 2022 roku firma planuje osiągnąć 100 milionów sprzedanych sztuk słuchawek bezprzewodowych.

AirPods to najpopularniejsze słuchawki na świecie ciekawostki AirPods  Według nowego badania przeprowadzonego przez firmę analityczną Statista, Apple nadal jest liderem na amerykańskim rynku słuchawek dzięki wysokiej sprzedaży słuchawek AirPods i Beats. airpods stat1

Statista nazywa AirPods „najpopularniejszymi słuchawkami na świecie”.

Wśród innych słuchawek używanych przez Amerykanów są Bose z udziałem w rynku na poziomie 12,5%, Samsung z 12,2%. JBL (własność Samsung), Sony, Skullcandy i LG.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top