AirTag pomaga kraść samochody ciekawostki złodzieje, kradziez samochodu, Apple AirTag, Apple  Policja w Kanadzie donosi, że złodzieje luksusowych samochodów coraz częściej używają Apple AirTag. Pisało o tym kilka zagranicznych serwisów, w tym MacRumors i Tom's Guide. AirTag 1300x700

AirTag pomaga kraść samochody

Policja w Kanadzie donosi, że złodzieje luksusowych samochodów coraz częściej używają Apple AirTag. Pisało o tym kilka zagranicznych serwisów, w tym MacRumors i Tom’s Guide.

Policja regionalna York, Toronto wydała oficjalny komunikat prasowy. Między innymi ujawnia szczegóły nowego przestępczego schematu kradzieży „luksusowych” samochodów z wykorzystaniem Apple AirTag. Policja poinformowała, że ​​odkryła pięć przypadków porwania, w których wykorzystano AirTag.

Według źródła sam proces kradzieży nie różni się zbytnio od innych znanych schematów. Jednak przygotowania do przestępstwa przebiegają w nowy sposób – i tu właśnie wykorzystywany jest smart brelok Apple. Porywacze wypatrują drogich samochodów w mieście lub w miejscach publicznych, po czym wrzucają AirTag w jakieś niepozorne miejsce w karoserii – pod zderzak, w otwór do mocowania holownika lub w klapę zbiornika gazu.

AirTag pomaga kraść samochody ciekawostki złodzieje, kradziez samochodu, Apple AirTag, Apple  Policja w Kanadzie donosi, że złodzieje luksusowych samochodów coraz częściej używają Apple AirTag. Pisało o tym kilka zagranicznych serwisów, w tym MacRumors i Tom's Guide. airtag 2

W ten sposób przestępcy dowiadują się, gdzie mieszka właściciel interesującego ich samochodu, po czym przychodzą nocą do jego domu i kradną samochód z okolicy.

AirTag pomaga kraść samochody ciekawostki złodzieje, kradziez samochodu, Apple AirTag, Apple  Policja w Kanadzie donosi, że złodzieje luksusowych samochodów coraz częściej używają Apple AirTag. Pisało o tym kilka zagranicznych serwisów, w tym MacRumors i Tom's Guide. airtag 3

Warto zauważyć, że Apple przewidział niebezpieczeństwo wykorzystania swojego akcesorium do nielegalnych celów – jeśli czyjś AirTag przez jakiś czas porusza się synchronicznie z właścicielem iPhone’a, otrzyma ostrzeżenie.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top