AirTag

AirTag pomaga odzyskać narzędzia warte miliony dolarów

W północnej Wirginii pewien stolarz, zmęczony ciągłymi kradzieżami swoich narzędzi, postanowił podjąć działania, aby zabezpieczyć swój cenny sprzęt.

Po dwóch nocnych włamaniach, podczas których złodzieje zabrali narzędzia warte tysiące dolarów, zainwestował w lokalizatory AirTag od Apple. Ukrył je w swoim większym sprzęcie, mając nadzieję, że w razie kolejnej kradzieży będzie mógł namierzyć sprawców.

22 stycznia złodzieje wrócili i ukradli kolejne narzędzia, tym razem z ukrytymi AirTagami. Stolarz, korzystając z iPhone’a, śledził ruchy złodziei, co zaprowadziło go do magazynu w hrabstwie Howard. Wiedząc, że sam nie poradzi sobie z sytuacją, stolarz wezwał policję. Funkcjonariusze uzyskali nakaz przeszukania i dokonali rewizji magazynu. Znaleźli tam nie tylko narzędzia stolarza, ale również mnóstwo innych skradzionych przedmiotów.

AirTag pomaga odzyskać narzędzia warte miliony dolarów ciekawostki zabezpieczenie narzędzi, technologia śledzenia, śledzenie sprzętu, policja, odzyskane narzędzia, magazyn skradzionych przedmiotów, kradzież narzędzi, Apple, AirTag  W północnej Wirginii pewien stolarz, zmęczony ciągłymi kradzieżami swoich narzędzi, postanowił podjąć działania, aby zabezpieczyć swój cenny sprzęt. sprzet 1

Policja hrabstwa Howard poinformowała, że odzyskano około 15 000 narzędzi budowlanych o wartości od 3 do 5 milionów dolarów. Skradzione przedmioty pochodziły z różnych miejsc w Północnej Wirginii oraz z niektórych obszarów Pensylwanii. Szef policji hrabstwa Howard, Gregory Der, podkreślił, że śledztwo jest nadal w toku i ma ogromny zasięg. Skradzione narzędzia pochodziły ze sklepów, firm, pojazdów, nieruchomości mieszkalnych oraz placów budowy.

Pomimo odkrycia składowiska, żaden z podejrzanych nie został jeszcze zatrzymany. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie kilku osób i spodziewa się wkrótce postawić im zarzuty. Stolarzowi udało się odzyskać część swoich narzędzi, co przyniosło mu pewną ulgę. Policja zidentyfikowała około 80 ofiar tej operacji kradzieży i uruchomiła stronę internetową, na której poszkodowani mogą zgłaszać szczegóły dotyczące skradzionego sprzętu, licząc na jego odzyskanie.

Firma Apple wcześniej wprowadziła środki zapobiegające niewłaściwemu używaniu AirTagów, aktualizując oprogramowanie sprzętowe w celu identyfikowania przypadków niezamierzonego umieszczenia AirTag na innej osobie lub jej rzeczach. Dzięki technologii AirTag stolarz mógł namierzyć skradzione narzędzia i przyczynić się do odkrycia dużego magazynu pełnego skradzionych przedmiotów.

Bardzo ciekawą alternatywą dla AirTag jest MiTag, który ma te same funkcje, ale jest o połowę tańszy.

Co sądzisz o tej sytuacji? Daj koniecznie znać w komentarzach!

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 162

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top