Krzysiek Borek27.07.2017
Aktualizacja macOS trwa wieki? Może nadszedł czas instalacji przez wiersz poleceń?

Osobiście nie miałem przyjemności korzystać z macOS dłużej i ciężko odnieść mi się do długiego czasu instalacji aktualizacji systemu operacyjnego dla komputerów Apple.

Aktualizacja za pomocą Mac App Store może trwać nawet 30 minut, a podczas operacji sprzęt będzie się często uruchamiał ponownie. Na szczęście macOS Sierra ma dedykowane narzędzie (wbudowane), pozwalające przeprowadzać aktualizacje szybciej. Ponadto to samo narzędzie pozwala dalej używać komputera, ponieważ aktualizacja odbywa się właśnie wtedy. Ponowne uruchomienia są rzadsze i odbywają się szybciej w porównaniu do aktualizacji za pomocą Mac App Store. Czas aktualizacji można skrócić do 10 minut, a komputer tylko raz uruchomi się ponownie.

Aktualizacja

  1. Otwieramy wiersz poleceń i wpisujemy w nim dwie komendy softwareupdate -l
    softwareupdate -i -a , pierwsza odpowiada za wyszukiwanie aktualizacji, a druga za instalację. Komputer uruchamiamy ponownie dopiero po ukazaniu się komunikatu w wierszu poleceń.
  2. Komenda sudo softwareupdate -ia;sudo reboot sprawi, że dwie wcześniejsze zaczną operację i nie będziemy musieli nic więcej robić.
  3. Jeżeli chcecie, żeby komputer uruchomił się ponownie po poprawnym załadowaniu komend z #1 wpisujemy sudo sh -c “softwareupdate -ia && reboot

Pamiętajcie również o wykonaniu kopii zapasowej systemu operacyjnego przed aktualizacją, od czasu do czasu może pojawić się sytuacja, w której pójdzie coś nie tak. Wtedy kopia zapasowa okaże się bardzo przydatna.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek