Krzysiek Borek09.03.2017
Aktualizacja urządzeń mobilnych Xiaomi oprogramowaniem Xiaomi.eu

Chwilę po otrzymaniu Xiaomi Mi 5s od razu postanowiłem wysłać prośbę o pozwolenie na odblokowanie bootloadera do Xiaomi. Na pozwolenie czekałem 4 dni, a później zdecydowałem się na instalację nieoficjalnej wersji LineageOS 14.1.

Z nieoficjalnym oprogramowaniem spędziłem miesiąc i zdecydowałem się na powrót do MIUI w postaci oprogramowania Xiaomi.eu.

Dziś chciałbym wam pokazać, jak przeprowadzić aktualizację. Pamiętajcie, że wszystko robicie na własną odpowiedzialności i ja ani Onetech.pl nie bierzemy odpowiedzialności za uszkodzenie waszych urządzeń podczas instalacji oprogramowania.

  1. Pobieramy Xiaomi.eu w wersji 7.3.2 stąd.
  2. Instalujemy TWRP przez wiersz poleceń. Najpierw wpisujemy komendę fastboot flash recovery twrp.img, a potem fastboot boot twrp.img, aby wejść do nowego recovery.
  3. Będąc w TWRP zmieniamy język na Angielski i przechodzimy do zakładki Install.
  4. Wybieramy pobrane wcześniej oprogramowanie i najpierw przywracamy ustawienia fabryczne przez TWRP. Dopiero po ich przywróceniu instalujemy oprogramowanie.
  5. Czekamy aż urządzenie uruchomi się ponownie (czekamy nawet 10 minut).
  6. Konfigurujemy urządzenie i możemy rozpocząć użytkowanie urządzenia z oprogramowaniem Xiaomi.eu.

PS. Instrukcja powstała w oparciu o podmianę oprogramowania na Xiaomi Mi 5s. Pobierajcie oprogramowanie dla swojego modelu, a nie Mi 5s.

Źródło: xiaomi.eu
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek