sos

Alarmowe SOS przez satelitę od wtorku w Wielkiej Brytanii

Alarmowe SOS przez satelitę firmy Apple to funkcja w najnowszych iPhone 14 i iPhone 14 Pro, która pozwala wysłać sygnał SOS za pomocą satelity.

Po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku bocznego smartfona, użytkownik zostanie poproszony o potwierdzenie, czy chce wysłać sygnał SOS. Po potwierdzeniu zegarek wyśle sygnał SOS do najbliższej stacji ratunkowej, a także wyśle powiadomienie do wybranych przez użytkownika kontaktów, informując ich o sytuacji.

Jak się okazuje już w przyszłym tygodniu funkcja ta będzie dostępna dla użytkowników w Wielkiej Brytanii. Źródło podaje, że ratownicy w kraju zostali poinformowani i połączenia z tej funkcji będą kierowane do lokalnych służb ratunkowych od 13 grudnia.

Alarmowe SOS przez satelitę od wtorku w Wielkiej Brytanii ciekawostki wielka brytania, alarmowe sos przez satelitę  Alarmowe SOS przez satelitę firmy Apple to funkcja w najnowszych iPhone 14 i iPhone 14 Pro, która pozwala wysłać sygnał SOS za pomocą satelity. satelita

Dla przypomnienia dodamy, że alarmowe SOS przez satelitę zostało uruchomione w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w zeszłym miesiącu. Rozszerzenie funkcji o Francję, Niemcy, Irlandię i Wielką Brytanię miało nastąpić w grudniu 2022 roku, więc wszystko się zgadza.

Należy jednak pamiętać, że Apple nie podało konkretnej daty uruchomienia usługi, ale data 13 grudnia podana przez źródło ma sens bowiem tego dnia najprawdopodobniej zostanie wydany m. in. system iOS 16.2. Nie jest jasne, czy funkcja zostanie wdrożona tego samego dnia także we Francji, Niemczech i Irlandii, ale wydaje się to prawdopodobne.

Alarmowe SOS przez satelitę od wtorku w Wielkiej Brytanii ciekawostki wielka brytania, alarmowe sos przez satelitę  Alarmowe SOS przez satelitę firmy Apple to funkcja w najnowszych iPhone 14 i iPhone 14 Pro, która pozwala wysłać sygnał SOS za pomocą satelity. iOS16.2 5

Jeśli chodzi o nowości iOS 16.2 to wyglądają one następująco:

  • Pojawił się nowy protokół Matter do pracy z urządzeniami inteligentnego domu różnych producentów.
  • W systemie pojawiła się możliwość wyłączenia tapet i powiadomień na Always-on Display.
  • Dodano widżet pokazujący dane dotyczące snu na ekranie blokady.
  • Dodano dwa widżety „Medycyna” na ekranie blokady.
  • Zmieniono nieco sposób wyświetlania powiadomień w „Centrum powiadomień”.
  • Poprawiono wreszcie, a raczej naprawiono opóźnia animacji w iPhone’ach 14 Pro.
  • Dodano nowy rodzaj aktualizacji OTA “szybkie łatki iOS Security Response”, które są dystrybuowane oddzielnie od „numerowanych” wersji iOS.

Jak wspomnieliśmy na początku alarmowe  SOS przez satelitę jest dostępne dla wszystkich użytkowników iPhone’a z serii 14 z systemem iOS 16.1 w obsługiwanych krajach i jest bezpłatne przez dwa lata.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top