AlDente - aplikacja, która wydłuży żywotność baterii Twojego MacBooka poradniki, gry-i-aplikacje, ciekawostki wydluz zywotnosc baterii macbook, wydluz kondycje baterii macbooka, jak wydluzyc zywotnosc baterii w macbook, AlDente  Nowoczesne baterie w mobilnych i przenośnych gadżetach nie lubią być całkowicie rozładowane i naładowane do 100%. Szczególnie szkodliwe dla akumulatora jest ciągłe uzupełnianie na poziomie maksymalnego naładowania. ladowanie macbook 1 1300x700

AlDente – aplikacja, która wydłuży żywotność baterii Twojego MacBooka

Nowoczesne baterie w mobilnych i przenośnych gadżetach nie lubią być całkowicie rozładowane i naładowane do 100%. Szczególnie szkodliwe dla akumulatora jest ciągłe uzupełnianie na poziomie maksymalnego naładowania.

Aby przedłużyć żywotność baterii, zaleca się utrzymywanie poziomu naładowania w zakresie 20-80% . Specjalnie do tego w iOS opracowano funkcję “Zoptymalizowane ładowanie”, która dostępna jest m.in. na iOS i macOS.

AlDente - aplikacja, która wydłuży żywotność baterii Twojego MacBooka poradniki, gry-i-aplikacje, ciekawostki wydluz zywotnosc baterii macbook, wydluz kondycje baterii macbooka, jak wydluzyc zywotnosc baterii w macbook, AlDente  Nowoczesne baterie w mobilnych i przenośnych gadżetach nie lubią być całkowicie rozładowane i naładowane do 100%. Szczególnie szkodliwe dla akumulatora jest ciągłe uzupełnianie na poziomie maksymalnego naładowania. bateria 1 1

Algorytm w systemie operacyjnym monitoruje regularne cykle ładowania akumulatora i po powtórzeniu zatrzymuje ładowanie na poziomie 80%, a do czasu zwykłego odłączenia od gniazdka ładuje akumulator do pełna. Ta opcja jednak nie zawsze działa poprawnie, zwłaszcza na MacBookach, które są przez większość czasu podłączone do źródła zasilania.

Co jest nie tak z zoptymalizowanym ładowaniem na macOS?

  • Po pierwsze, zoptymalizowane ładowanie nie zawsze działa transparentnie. Sam system analizuje scenariusze operacyjne komputerów Mac i włącza ten tryb, gdy uzna to za stosowne. Najpierw musisz zacząć regularnie ładować komputer w tym samym czasie, a następnie poczekać, aż funkcja zacznie działać i spróbować trzymać się harmonogramu, aby nadal działał.
  • Po drugie, funkcja nie jest odpowiedni dla użytkowników z nieregularnym harmonogramem ładowania laptopa. Po prostu nie zacznie działać, a MacBook zawsze będzie ładował się do 100%.
  • Po trzecie, zoptymalizowane ładowanie systemu macOS nie ma żadnych opcji. Nie da się ustawić progu włączenia funkcji, nie ma możliwości włączania i wyłączania go zgodnie z harmonogramem, czy ustawienia bardziej elastycznych parametrów.

Aplikacja innej firmy pomoże naprawić sytuację. Poznajcie AlDente – doskonale sprawdza się w roli alternatywnego, zoptymalizowanego ładowania.

Jak skonfigurować zoptymalizowane ładowanie za pomocą aplikacji firm trzecich w systemie macOS

  • Wyłącz funkcję zoptymalizowanego ładowani w  Preferencje systemu – Bateria .
  • Pobierz i zainstaluj aplikację AlDente ze strony programisty.
  • Przy pierwszym uruchomieniu narzędzia nadaj wymagane uprawnienia i zgódź się na zainstalowanie wymaganych składników.
  • Teraz możesz zarządzać ustawieniami aplikacji za pomocą ikony na pasku menu.

AlDente - aplikacja, która wydłuży żywotność baterii Twojego MacBooka poradniki, gry-i-aplikacje, ciekawostki wydluz zywotnosc baterii macbook, wydluz kondycje baterii macbooka, jak wydluzyc zywotnosc baterii w macbook, AlDente  Nowoczesne baterie w mobilnych i przenośnych gadżetach nie lubią być całkowicie rozładowane i naładowane do 100%. Szczególnie szkodliwe dla akumulatora jest ciągłe uzupełnianie na poziomie maksymalnego naładowania. bateria 2 1

Darmowa wersja aplikacji pozwala ograniczyć ładowanie MacBooka powyżej określonego procentu. To nie tylko zmniejszy zużycie baterii, ale także zwiększy żywotność baterii. Możliwe jest także ustawienie funkcji, która pozwala MacBookowi działać całkowicie na baterii, nawet jeśli jest podłączony. Dzięki temu możesz aktywnie rozładowywać MacBooka do bardziej zdrowego poziomu. Pozostałe opcje dostępne są w wersji Pro i kosztują odpowiednio: 29 USD lub w ramach rocznej subskrypcji za 14 USD.

Postanowiliśmy wspomnieć o aplikacji dlatego, że standardowe funkcje programu, czyli te w wersji darmowej w zupełności wystarczą większości użytkowników, a co za tym idzie wydłużą żywotność baterii w Waszych komputerach.  Polecamy.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top