OneTech26.06.2020
AliExpress, Chrome, Google News, Allegro i inne aplikacje stale sprawdzają schowek użytkowników iOS

Wielu użytkowników pierwszej wersji beta iOS 14 z funkcją powiadomień o dostępie aplikacji do schowka zauważyło, że Allegro, AliExpress, Chrome i inne programy stale odczytują wcześniej skopiowane informacje.

Apple poświęciło znaczną uwagę ochronie prywatności iOS 14, dodając szereg nowych funkcji, które pozwalają użytkownikom kontrolować dostęp aplikacji do swoich danych. Jedną z tych funkcji jest ostrzeżenie o dostępie do schowka różnych aplikacji i witryn.

Baner dostępu do schowka stale pojawiał się na ekranie podczas działania aplikacji TikTok, co mogło podować, że użytkownicy martwili się o poufność swoich danych. Na szczęście nowa wersja aplikacji rozwiązała ten problem.

Przedstawiciele TikTok powiedzieli Telegraph, że aplikacja nie zbierała danych ze schowka, ale identyfikowałą potencjalne próby spamu.

Według raportu Telegraph, wśród innych aplikacji, które stale sprawdzają schowek na iOS, można wyróżnić AccuWeather, Overstock, AliExpress, Call of Duty Mobile, Patreon i Google News.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl