amd

AMD: mobilne układy Ryzen 7040 są o 30% mocniejsze niż ich odpowiedniki Apple

Według AMD, procesory mobilne Ryzen z serii 7040 zaprezentowane na targach CES 2023 wykazują zauważalną przewagę wydajności nad Apple M1 Pro

AMD (Advanced Micro Devices) to amerykańska firma technologiczna zajmująca się produkcją mikroprocesorów, kart graficznych, płyt głównych oraz innych elementów komputerowych. Firma została założona w 1969 roku i od tego czasu znacząco rozwinęła swoją działalność, stając się jednym z głównych graczy na rynku technologii komputerowych.

AMD słynie przede wszystkim ze swoich procesorów, które są szeroko stosowane w komputerach osobistych, serwerach oraz urządzeniach przenośnych. Firma oferuje również rozwiązania dla rynku gamingowego, takie jak karty graficzne czy platformy do gier wirtualnych.

Oprócz produkcji sprzętu komputerowego, AMD zajmuje się również rozwojem technologii związanych z sztuczną inteligencją, chmurą obliczeniową oraz internetem rzeczy. W ciągu ostatnich kilku lat firma znacząco rozszerzyła swoją działalność, oferując coraz bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania dla różnych sektorów przemysłu.

AMD cieszy się dużym uznaniem wśród klientów ze względu na wysoką jakość swoich produktów oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Firma stale inwestuje w rozwój nowych technologii, co pozwala jej zachować pozycję lidera na rynku.

AMD: mobilne układy Ryzen 7040 są o 30% mocniejsze niż ich odpowiedniki Apple ciekawostki Ryzen 7040, AMD  Według AMD, procesory mobilne Ryzen z serii 7040 zaprezentowane na targach CES 2023 wykazują zauważalną przewagę wydajności nad Apple M1 Pro amd1

Według firmy model AMD Ryzen 9 7940HS będzie konkurował z Apple M1 Pro i M2. Procesor ten jest wykonany w procesie 4 nm, ma osiem rdzeni i 16 wątków, a jego maksymalna częstotliwość wynosi 5,2 GHz. Według własnych wykresów AMD pokazanych na targach CES 2023 układ ten był o 34% szybszy w trybie wielowątkowym niż „jabłkowy” M1 Pro. Zaznaczono również, że dzięki wbudowanej architekturze sztucznej inteligencji Ryzen nowe procesory będą w stanie wykonywać zadania AI o 20% szybciej niż M2 i będą o 50% bardziej energooszczędne.

Firma twierdzi też, że ultracienkie laptopy z układami Ryzen serii 7040 będą mogły pracować w trybie odtwarzania wideo przez ponad 30 godzin bez konieczności podłączania ładowarki. Nie jest jednak sprecyzowane, w jakich warunkach można uzyskać takie wyniki.

Oczekuje się, że pierwsze laptopy oparte na procesorach Ryzen 7040 pojawią się już w marcu 2023 roku.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top