Ameca - robot, który potrafi symulować ludzkie emocje [wideo] ciekawostki robot ameca, jak dziala ameca, humanoid ameca, ameca na wideo, ameca  Ameca to najnowszy robot opracowany przez brytyjskich inżynierów, który potrafi symulować ludzkie emocje. Zobaczcie wideo. AMECA 1300x700

Ameca – robot, który potrafi symulować ludzkie emocje [wideo]

Ameca to najnowszy robot opracowany przez brytyjskich inżynierów, który potrafi symulować ludzkie emocje. Zobaczcie wideo.

Jak widzicie poniżej co prawda brakuje mu realistycznych włosów i skóry, takich jak Mesmer, ale zamiast tego Ameca może wykazywać bardziej naturalną ekspresję niż inne modele.

Na początku filmu robot okazuje zakłopotanie, jakby się obudził, a następnie pokazuje lekkie zaskoczenie, gdy porusza rękami (gesty rąk wyglądają całkiem realistycznie).

Engineered Arts zauważa, że ​​żaden z robotów nie może jeszcze chodzić, ale badają możliwość tej funkcji. Według twórców, działanie robota w całości opiera się na AI i algorytmach uczenia maszynowego.

Inżynierowie planują pokazać humanoida na targach CES 2022 w Las Vegas na początku stycznia.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry