Amerykanie czytają więcej ebooków, ale papier wciąż żyje ciekawostki Woblink, USA, Książki, Książka, Kindle, ebooki, Ebook, Ciekawostki, badania, Amerykanie, Amazon   Książki 1300x700

Amerykanie czytają więcej ebooków, ale papier wciąż żyje

Wszyscy pesymiści martwiący się o przyszłość tradycyjnych książek nie powinni się jeszcze niepokoić. Nowe badania wykazały, że Amerykanie pomimo czytania więcej ebooków, nie zrezygnowali całkowicie z książek drukowanych.

Odsetek dorosłych Amerykanów, którzy czytają ebooki wzrósł do 28% z 23% datowanych pod końcu 2013 roku. To zaskakująco niska ilość, biorąc pod uwagę, że 46% ludzi posiada tablety, lub czytniki e-link. Kolejną niezwykłą informacją jest to, że książki papierowe wydają się być jedynie uzupełnieniem tych tradycyjnych. Około 7 na 10 dorosłych osób poinformowało, że czyta jednocześnie ebooki jak i książki papierowe. Natomiast tylko 4% ludzi całkowicie zrezygnowało z tradycyjnych książek na rzecz ebooków. To że ludzie kupują masowo tablety i e-czytniki nie oznacza, że przerzucą się na czytanie tylko na urządzeniach elektronicznych.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry