Krzysiek Borek27.09.2019
Android 10 Go zapowiedziany

Android Go pierwszy raz pojawił się przy okazji wydania Pie. Oprogramowanie jest skierowane do urządzeń mobilnych, które mają poniżej 1,5GB RAM-u.

System bazujący na Androidzie 10 ma działać nieco szybciej i mieć lepsze zabezpieczenia. Aplikacje mają uruchamiać się 10% krócej w porównaniu z Pie. Sam system operacyjny również będzie działał sprawniej.

W kwestii zabezpieczeń Google zdecydowało się zastosować Adiantum, które jest nową formą szyfrowania danych i działa bardzo dobrze na zdecydowanie słabszych urządzeniach. Nowa forma zabezpieczenia pozwoli szyfrować dane bez obciążania wydajności sprzętu.

Pierwsze urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android 10 Go mają pojawić się tej jesieni.

Google pochwaliło się również danymi związanymi z ich lekkim oprogramowaniem. W ciągu ostatnich 18 miesięcy ponad 500 producentów wydało 1600 smartfonów w ponad 180 krajach. Sprzęt z Androidem Go jest dostępny w Indiach, Brazylii, Nigerii, Afryce Południowej, Stanach Zjednoczonych i wielu innych. To oznacza, że ponad 80% aktywowanych urządzeń z niższej półki to właśnie te z lekkim oprogramowaniem Google.

Większość funkcji bazuje na aplikacjach Go, więc aby je mieć należy pobrać odpowiednie ku temu aplikacje. Największą popularnością cieszy się Galer Go zajmująca zaledwie 10MB.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS