Krzysiek Borek27.11.2017
Android Wear 2.6 dostępny

Nadal czekam na Xiaomi Mi Band 2, ale nie zmienia to faktu, że powoli szukam dla siebie inteligentnego zegarka z Android Wear.

Biorę jedynie dwa modele pod uwagę, Moto 360S lub LG Watch Style, które dostały właśnie aktualizację do Android Wear 2.6.

Nowa aktualizacja jest dostępna wewnątrz aplikacji mobilnej Android Wear, więc na zegarku powinna od razu się pojawić.

Zmiany:

  • rozmiar tekstu w powiadomieniach dostosowuje się do długości, czasem dodaje kolejną linijkę
  • przesunięcie w dół na ekranie ze skrótami przeniesie użytkownika do informacji o połączeniu z WiFi, Bluetooth lub siecią komórkową
  • dodano możliwość podglądu pobieranych aplikacji
  • dodano uruchomienie ostatnio używanej aplikacji dzięki nowej kompikacji

Użytkownicy czekali na zaimplementowane zmiany i wygląda na to, że Google ich posłuchało. Najważniejszą nowością okazał się podgląd pobierania aplikacji, ponieważ do tej pory użytkownicy nie wiedzieli w jakim stopniu pobrali wybraną przez siebie aplikację. Po aktualizacji i rozpoczęciu pobierania aplikacji ujrzycie niebieski okrąg, który wraz z biegiem czasu będzie się zapełniał, dopóki aplikacja się nie pobierze.

Kolejną ważną nowością są znaczniki połączenia z siecią, pokazują one, czy rzeczywiście korzystamy z Bluetooth, WiFi lub sieci komórkowej. Będziecie o tym wiedzieć, gdy nad jedną z ikon będą widoczne strzałki.

Nie zapomniano również o poprawieniu powiadomień i miejsca, w którym się znajdują. Ponadto dodano nową komplikację, pozwalającą na przejście do ostatnio używanego programu. Musicie ją dodać na jedną ze swoich tarcz, dopiero wtedy będzie mogli jej używać.

Aktualizacja jest dostępna do wszystkich inteligentnych zegarków z Android Wear 2.0. Jeżeli jeszcze jej nie macie, warto udać się do aplikacji lub sprawdzić dostępność aktualizacji bezpośrednio na zegarku.

Źródło: modmy.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek