Krzysiek Borek16.03.2018
Android Wear zmienia nazwę na Wear OS by Google

Niedawno pokusiłem się o zakup inteligentnego zegarka z Android Wear i udało mi się tanio kupić Lenovo Moto 360 Sport.

Na razie ma Android Wear 2.9, ale Google zdecydowało się zmienić nazwę systemu operacyjnego na Wear OS. Nazwa to nie wszystko, zmieniono również logo systemu operacyjnego i aplikacji mobilnej. Zmiana jest na razie widoczna na smartfonach z Androidem.

Od teraz, aby sprawdzić informacje na temat systemu operacyjnego musicie wejść na wearos.google.com. Znajdziecie tam nie tylko informacje o systemie operacyjnym, ale również zrzuty ekranu, kompatybilne zegarki i dostępne aplikacje. W ciągu nadchodzących tygodni pojawi się aktualizacja aplikacji mobilnej i samego systemu. Jestem ciekaw, czy moja Moto 360 Sport załapie się na aktualizację.

Android Wear nie sprawił, że wszyscy rzucili się na inteligentne zegarki. Sprzedaż zegarków wzrosła, ale ogólnie w przypadku urządzeń naręcznych widać stagnację. Tym bardziej, że Huawei i Motorola nie kwapią się z wydaniem kolejnych modeli swoich inteligentnych zegarków. Wielu użytkowników twierdzi, że to wina Google, ale zmiana nazwy platformy może zwiastować skupienie się na systemie operacyjnym dla urządzeń naręcznych. To zweryfikuje tylko czas.

Źródło: xda-developers.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek