OneTech12.09.2019
Aparat w iPhone 11 i iPhone 11 Pro otrzymał nowy tryb nocny

W ostatnich latach iPhone pozostawał w tyle za konkurencją, jeśli chodzi o robienie zdjęć przy słabym oświetleniu i w nocy.

Google i Huawei wyprzedzają Apple dość znacznie w tej dziedzinie, ale widać powoli nadrabia zaległości wprowadzając nowy tryb nocny w swoich tegorocznych smartfonach.

Tryb nocny w iPhone 11 i iPhone 11 Pro pozwoli użytkownikom robić zdjęcia w wyjątkowo niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Tryb nocny Apple wykorzystuje technologię Smart HDR nowej generacji, która automatycznie uczy się rozpoznawać obiekty na zdjęciu, uzyskując w ten sposób obrazy o bardziej naturalnym wyglądzie i większej szczegółowości.

Aby zarządzać nadmiernym szumem, który czasami powstają podczas robienia zdjęć w słabo oświetlonym otoczeniu, firma wprowadziła nowy system przetwarzania obrazu o nazwie Deep Fusion, który wykonuje przetwarzanie piksel po pikselu w celu optymalizacji szczegółów i szumu w każdej części zdjęcia. Deep Fusion w dużej mierze opiera się na silniku Neural Engine układu A13 Bionic. FUnkcja ma pojawić się się w iPhone’ach 11 i 11 Pro jesienią.

Funkcja automatycznego uczenia działa najlepiej w średnio-słabych warunkach oświetleniowych.

To co? Czekamy na pierwsze prawdziwe zdjęcia wykonane w słabych warunkach oświetleniowych? Te pojawią się w sieci zapewne pod koniec przyszłego tygodnia.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl