ios18 lupa 1

Aplikacja Lupa w systemie iOS 18 otrzyma nowy tryb czytania

Apple zapowiedziało, że w systemie iOS 18 wprowadzi szereg innowacji w zakresie ułatwień dostępu, w tym nowy tryb czytnika w aplikacji Lupa.

Nowa funkcja pozwoli na przekształcanie tekstu znajdującego się na zdjęciach w jednolite linie tekstu, co znacząco ułatwi jego odczytanie. Choć firma nie przedstawiła jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących działania tej funkcji, udostępniony zrzut ekranu sugeruje, że użytkownicy będą mogli modyfikować czcionkę oraz skorzystać z opcji odczytu tekstu na głos.

Dodatkowo, Apple ujawniło, że w iOS 18 użytkownicy iPhone’ów będą mogli łatwo uruchomić tryb wykrywania w aplikacji Lupa za pomocą przycisku akcji.

Aplikacja Lupa w systemie iOS 18 otrzyma nowy tryb czytania ciekawostki wersja beta, tryb wykrywania, tryb czytnika, przycisk akcji, personalizacja czcionki, odczyt na głos, konferencja WWDC, iPhone 16, iphone 15 pro, iOS 18, dostępność technologii, dostępność, Apple, aplikacja Lupa, aktualizacja systemu  Apple zapowiedziało, że w systemie iOS 18 wprowadzi szereg innowacji w zakresie ułatwień dostępu, w tym nowy tryb czytnika w aplikacji Lupa. iPhone15Pro 10

Przycisk akcji został wprowadzony po raz pierwszy w modelach iPhone 15 Pro, a według doniesień, nowość mapo jawić się w całej linii iPhone 16 jeszcze w tym roku.

Jeśli chodzi o nowy typ w iOS 18 to umożliwi identyfikację i głośne odczytywanie tekstu znajdującego się w polu widzenia kamery iPhone’a. Obecnie przycisk akcji można skonfigurować tak, aby  jedynie otwierał aplikację, a w nowej wersji systemu funkcja ta zostanie znacznie rozbudowana.

Rozbudowane funkcje i lepsza integracja

Nowy tryb czytnika w aplikacji Lupa w iOS 18 ma na celu poprawienie dostępności treści dla użytkowników o różnych potrzebach. Tryb ten nie tylko konwertuje tekst ze zdjęć na jednolite linie, ale również oferuje szereg opcji personalizacji. Użytkownicy będą mogli dostosować styl i wielkość czcionki, co pozwoli na indywidualne dostosowanie wyglądu tekstu. Dodatkowo, możliwość odczytu na głos ułatwi dostęp do treści osobom z problemami wzrokowymi lub trudnościami w czytaniu.

Aplikacja Lupa w systemie iOS 18 otrzyma nowy tryb czytania ciekawostki wersja beta, tryb wykrywania, tryb czytnika, przycisk akcji, personalizacja czcionki, odczyt na głos, konferencja WWDC, iPhone 16, iphone 15 pro, iOS 18, dostępność technologii, dostępność, Apple, aplikacja Lupa, aktualizacja systemu  Apple zapowiedziało, że w systemie iOS 18 wprowadzi szereg innowacji w zakresie ułatwień dostępu, w tym nowy tryb czytnika w aplikacji Lupa. iOS18 lupa

Tryb wykrywania w aplikacji Lupa, uruchamiany za pomocą przycisku akcji zwiększy funkcjonalności tej aplikacji. Funkcja ta pozwoli użytkownikom na szybkie i łatwe identyfikowanie tekstu w otoczeniu, co może być niezwykle pomocne w wielu codziennych sytuacjach. Tryb wykrywania działa poprzez skanowanie otoczenia za pomocą kamery iPhone’a, automatyczne rozpoznawanie oraz odczytywanie tekstu na głos.

Przewidywana data premiery i dostępność

Aplikacja Lupa w systemie iOS 18 otrzyma nowy tryb czytania ciekawostki wersja beta, tryb wykrywania, tryb czytnika, przycisk akcji, personalizacja czcionki, odczyt na głos, konferencja WWDC, iPhone 16, iphone 15 pro, iOS 18, dostępność technologii, dostępność, Apple, aplikacja Lupa, aktualizacja systemu  Apple zapowiedziało, że w systemie iOS 18 wprowadzi szereg innowacji w zakresie ułatwień dostępu, w tym nowy tryb czytnika w aplikacji Lupa. iOS18 1

System iOS 18 zostanie oficjalnie zaprezentowany 10 czerwca na corocznej konferencji deweloperskiej Apple WWDC. Aktualizacja powinna być dostępna dla szerokiego grona użytkowników we wrześniu. Apple najpierw udostępni wersję beta dla deweloperów, a następnie dla publicznych testerów, zanim finalna wersja trafi do użytkowników.

Wnioski

Wprowadzenie nowego trybu czytnika oraz ulepszenie integracji aplikacji Lupa z przyciskiem akcji w iOS 18 świadczy o tym, że Apple kontynuuje swoje starania na rzecz zwiększenia dostępności swoich produktów. Nowe funkcje mają na celu ułatwienie codziennego życia użytkownikom o różnych potrzebach i problemach zdrowotnych, co jest zgodne z długoterminową strategią firmy dotyczącą tworzenia produktów dostępnych dla wszystkich.

Dzięki nowym możliwościom, takim jak konwersja tekstu ze zdjęć na jednolite linie oraz opcja odczytu na głos, aplikacja Lupa stanie się jeszcze bardziej użyteczna. Integracja z przyciskiem akcji umożliwi szybkie i łatwe uruchamianie aplikacji, co z pewnością zostanie docenione przez użytkowników iPhone’ów.

Oczekuje się, że te ulepszenia zostaną pozytywnie przyjęte przez społeczność użytkowników Apple, którzy już teraz korzystają z szerokiej gamy funkcji ułatwień dostępu oferowanych przez firmę. Wprowadzenie iOS 18 z nowymi funkcjami aplikacji Lupa to kolejny krok w stronę tworzenia bardziej dostępnych i przyjaznych dla użytkowników technologii.

Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 144

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top