Krzysiek Borek23.03.2018
Aplikacja mobilna wearOS dostępna na iOS

Pewnie już wiecie, że Google zmieniło nazwę Android Wear na wearOS. Właśnie dziś pojawiła się aktualizacja aplikacji mobilnej na iOS i oprócz zmiany nazwy wprowadza parę nowości, które wcześniej nie były dostępne.

Aktualizacja zmienia interfejs aplikacji, a ponadto dodaje wsparcie dla iPhone’a X. Interfejs jest teraz czytelniejszy i różni się od tego dostępnego w Android Wear. Na samym dole interfejsu znalazło się miejsce na Ustawień i powiadomień. Powiadomienia są dla was z pewnością zrozumiałe, w tym miejscu je włączycie lub wyłączycie.

Więcej szperania zacznie się w Ustawieniach, ponieważ jest tam multum nowych opcji. Możemy dodać kolejne konta Google do zegarka, wł./wył. zawsze włączony ekran lub gest, który pozwoli nam go szybko wybudzić. wearOS wprowadza wsparcie dla Asystenta Google, ale dopiero po pobraniu aplikacji, której nie ma w polskim App Store.

Mnie udało się ją pobrać po zmianie regionu na Wielką Brytanię, więc mogłem sprawdzić, co się tam kryje. Skonfigurujemy tutaj wiele rzeczy, zaczynając o danych użytkownika, a kończąc na połączeniu Apple Music z asystentem Google. Ponadto możemy dodać kolejne urządzenia dla asystenta, kontrolę nad inteligentnymi urządzeniami dla domu i wiele innych.

Połączenie usług związanych ze streamingiem muzyki jest niezwykle proste, wystarczy udać się do zakładki Music. W niej odnajdziemy Muzykę Google, Spotify i Apple Music. Połączyłem dwie ostatnie usługi, ale jeszcze nie sprawdziłem ich uruchamiania za pomocą asystenta. Jednak wydaje mi się, że nie będzie z tym żadnych kłopotów.

Połączenie Apple Music z asystentem Google jest dostępne wyłącznie na iOS, nie znajdziecie tej opcji na smartfonach z Androidem, pomimo posiadania usługi streamingu muzyki giganta z Cupertino.

Po aktualizacji aplikacja wygląda znacznie lepiej w porównaniu do poprzednich wersji i wygląda na to, że wearOS będzie umiał znacznie więcej po połączeniu zegarka z iPhone’em. Problem w tym, że Moto 360 Sport, której używam może nie dostać aktualizacji do wearOS, ale to sprawdzę dopiero po naładowaniu baterii zegarka.

Pamiętajcie, że wearOS to darmowa aplikacja, więc nie będziecie musieli za nią płacić.

Wear OS by Google - Smartwatch
Cena: Gratis
/ Pobierz
Źródło: App Store
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek