Krzysiek Borek11.03.2018
Aplikacja SemiRestore 11 Lite dla iOS 11 wydana

Podejrzewam, że znacie aplikację SemiRestore dostępną do tej pory wyłącznie na komputery. Aplikacja przygotowana przez Coolstara pozwalała usunąć Jailbreak bez konieczności aktualizacji oprogramowania.

Teraz pojawiła się nowa wersja w formie wtyczki dla iOS 11.

Wersja Lite nie pozwala na wiele, więc trzeba się z tym liczyć podczas instalacji. Wtyczka nie będzie mieć problemów z przywróceniem fabrycznego obrazu systemu operacyjnego i usunięciem wszystkich zainstalowanych przez użytkownika wtyczek, aplikacji i usług. SemiRestore 11 Lite pobierzecie z repozytorium Coolstara, które jest dodane do Cydii automatycznie.

Jak użyć SemiRestore 11 Lite

  1. Łączymy się z urządzeniem za pomocą SSH.
  2. Po nawiązaniu połączenia przechodzimy do usr/bin za pomocą komendy cd /usr/bin.
  3. Będąc w odpowiednim folderze wpisujemy komendę  Bash SemiRestore11-Lite i czekamy na zakończenie operacji.

Electra przed wykonaniem Jailbreak waszego urządzenia tworzy obraz systemu w formacie APFS (APFS Snapshot). Właśnie dzięki temu plikowi będziecie w stanie przywrócić fabryczną wersję iOS po użyciu pełnej wersji SemiRestore 11, która powinna pojawić się w niedalekiej przyszłości.

Na razie musicie się zadowolić wersją Lite, w szczególności gdy wasze wtyczki lub aplikacje się ze sobą “gryzą” i nie chcecie stracić Jailbreak po aktualizacji do iOS 11.2.6.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS