Aplikacje na iOS 12.2 będą zajmować mniej miejsca na dysku ciekawostki swift 5, Apple   iOS12

Aplikacje na iOS 12.2 będą zajmować mniej miejsca na dysku

System iOS 12.2 zawiera wiele interesujących odkryć i innowacji. Podczas przeglądania systemu odnaleziono kolejną bardzo interesująca rzecz. Jaką?

Jak donosi 9to5Mac, w najbliższej przyszłości wszystkie aplikacje dla iOS zajmą mniej miejsca na dysku. W czerwcu 2014 r. Apple wprowadziło nowy język programowania Swift. Produkt ten był stale rozwijany przez firmę.

Wkrótce udostępniona zostanie kluczowa aktualizacja do wersji 5.0. Nowa wersja pozwoli programistom zmniejszyć rozmiar ich aplikacji, a także przyspieszyć ich działanie.

Aplikacje na iOS 12.2 będą zajmować mniej miejsca na dysku ciekawostki swift 5, Apple   iOS12.1 2

Przykład, jak dokładnie zmieni się wielkość aplikacji po przejściu na Swift 5:

  • Reddit: 35,7 MB -> 30 MB
  • PCalc: 86,8 MB -> 80 MB
  • Chirp: 28,8 MB -> 20 MB

Jak widzicie ostateczny rozmiar aplikacji może być różny – wszystko zależy od konkretnego modelu urządzenia. W tym przypadku testu, który został przeprowadzony na telefonie iPhone XS Max oszczędność miejsca wynosiła około 20%. Dość dobry wynik. Prawda?

Zoptymalizowane aplikacje będą dostępne już od wersji iOS 12.2, tvOS 12.2, watchOS 5.2 i macOS 10.14.4. Zatem nie pozostaje nam nic innego jak czekać na iOS 12.2 i nową wersję Swift.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top