Krzysiek Borek06.02.2018
App Store w iOS 11.3 wprowadza informacje o wersji i wielkości aktualizacji

Postanowiłem, że posiadany przeze mnie iPhone 6 Plus będzie mi służył do testów oprogramowania. Właśnie dlatego zdecydowałem się go zaktualizować do iOS 11.3.

Oprogramowanie ma zawierać wiele nowości, a jedną z nich otrzyma nawet App Store.

Informacje o wersji aplikacji (podczas aktualizacji) i ilości zajmowanego miejsca usunięto we wrześniu, gdy iOS 11 debiutował na urządzeniach mobilnych Apple. Wszystko za sprawą jego całkowicie nowego wyglądu, na szczęście pomniejsza aktualizacja przywraca tę funkcję. Jeżeli korzystacie z wersji testowej iOS 11.3, to pod informacjami o zmianach w aplikacji widnieje kolejna z wersją i ilością zajmowanego miejsca.

Wersję i ilość zajmowanego miejsca zobaczymy pod każdą z zainstalowanych przez nas aplikacji. Informacje dotyczą nie tylko obecnych wersji, ale i poprzednich. Wg mnie to świetny dodatek, ponieważ na Androidzie było to od dawna, więc za każdym razem wiedziałem ile MB danych będę musiał pobrać.

Funkcja potrzebuje jeszcze poprawek, ponieważ na karcie aplikacji w App Store jest podana informacja o wersji, a ilość zajmowanego miejsca tutaj nie występuje. Być może jest to błąd lub zamierzony efekt Apple, bo w sumie mało kto wchodzi w kartę aplikacji. Szczególnie, gdy potrzebne informacje mamy w zakładce Uaktualnienia.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek