apple 1

Apple-1 podpisany przez Steve’a Wozniaka sprzedany na aukcji

Na aukcji w serwisie eBay został sprzedany w pełni odrestaurowany komputer Apple-1 z niemal wszystkimi “komponentami z epoki”.

Oryginalny egzemplarz Apple-1 został wystawiony na aukcji eBay przez firmę The AAPL Collection. Komputer został przywrócony do stanu używalności i jest podpisany przez współzałożyciela firmy Apple, Steve’a Wozniaka. Dzieło zostało sprzedane za 340 100 USD. Kiedy 31 maja ubiegłego roku wystawiono go na aukcji, uważano, że jest to jedyny model z podpisem Wozniaka na procesorze Motorola 6502.

Apple-1 podpisany przez Steve'a Wozniaka sprzedany na aukcji ciekawostki Steve Wozniak, Apple-1  Na aukcji w serwisie eBay został sprzedany w pełni odrestaurowany komputer Apple-1 z niemal wszystkimi "komponentami z epoki". steve jobs apple 1

Według sprzedającego, Apple-1 “został profesjonalnie odrestaurowany” i składa się prawie w całości z oryginalnych części. W kolekcji AAPL zauważono, że chociaż zawiera ona “prawie wszystkie komponenty z epoki”, wykorzystano w niej cztery układy scalone marki Texas Instruments z 1977 roku. Współzałożyciel firmy Apple podpisał go w 2021 r., kiedy spotkał się z poprzednim właścicielem w Dubaju.

Mimo to produkt osiągnął znacznie niższą cenę niż inne komputery Apple-1 – w rzeczywistości ten sam model bez podpisu Wozniaka został sprzedany za 736 862 USD.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top