a16

Apple A16 Bionic i Apple M2 – nowe szczegóły

Apple A16 Bionic i Apple M2 to nowe procesory, które w tym roku pojawia się w urządzeniach giganta z Cupertino. Dziś w sieci pojawiły się nowe szczegóły na ich temat.

Informator o pseudonimie ShrimpApplePro udostępnił na Twitterze informacje mówiące o tym, że nowy chip Apple A16, który pojawi się w iPhone 14 będzie produkowany przy użyciu tego samego procesu produkcyjnego, co A15 Bionic, który dostępny jest w iPhone 13.

Według znawcy, który cytuje „dość niezawodne źródło”, A16 będzie oparty na procesie 5 nm TSMC, podobnie jak chipy A14, A15 i M1. Wcześniej spekulowano, że A16 będzie produkowany w bardziej zaawansowanym procesie 4 nm N4P firmy TSMC, ale tak nie będzie.

Apple A16 Bionic i Apple M2 - nowe szczegóły ciekawostki apple silicon m2, Apple M2, Apple A16 Bionic  Apple A16 Bionic i Apple M2 to nowe procesory, które w tym roku pojawia się w urządzeniach giganta z Cupertino. Dziś w sieci pojawiły się nowe szczegóły na ich temat. A16

Źródło uważa, że ​​głównymi zmianami w A16 będą drobne ulepszenia obsługi CPU, GPU i pamięci LPDDR5. Dla porównania, chip A15 znajdujący się w iPhone 13 i iPhone 13 Pro używa wolniejszej pamięci LPDDR4X.

Ponadto ShrimpApplePro wspomniał także o tym, że Apple Silicon M2, który będzie pierwszym chipem firmy zbudowanym w procesie 3 nm firmy TSMC i pierwszym dedykowanym procesorem ARMv9 firmy Apple.

Apple A16 Bionic i Apple M2 - nowe szczegóły ciekawostki apple silicon m2, Apple M2, Apple A16 Bionic  Apple A16 Bionic i Apple M2 to nowe procesory, które w tym roku pojawia się w urządzeniach giganta z Cupertino. Dziś w sieci pojawiły się nowe szczegóły na ich temat. M2

Firma kontynuuje również prace nad ulepszonymi wersjami chipów serii M1 ze zaktualizowanymi rdzeniami. Obecne M1, M1 Pro, M1 Max i M1 Ultra wykorzystują energooszczędne rdzenie Icestorm i wysokowydajne rdzenie Firestorm – podobnie jak chip A14 Bionic. Oczekuje się, że nowe wersje chipów Apple M1 będą oparte na A15 Bionic z energooszczędnymi rdzeniami Blizzarda i wysokowydajnymi rdzeniami Avalanche.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top